Innovatív energiatárolót telepített Zánkán az E.ON
NRGreport | 2020-12-10Gyorsabban és olcsóbban valósítható meg napelemes rendszerek hálózatra csatlakoztatása azzal az Európai szinten is egyedülálló energiatároló-rendszerrel, amit Zánkán alakított ki az E.ON. A tárolórendszer nemcsak hogy mobil, de még az ellenkező irányú energiaáramlás miatti kihívásokra is innovatív és költséghatékony megoldást nyújt – derül ki az E.ON Hungária Csoport közleményéből.
-
A járvány után fellendülhet a magyar napelemes tetőcserép kereslete
A piacot jelenleg 95 százalékban a nagytáblás, tetősík feletti napelemes rendszerek uralják, ám a Terránnál arra számítanak, hogy a pandémiás helyzet megszűnését követően fellendülés jön a napelemes tetőcserép keresletében is. Épülő új gyárukban a jövő év elején indulhat a termék gyártása, mellyel a cseh és szlovák piac után további környező országokban is megjelennének, de nyugat-európai célországok felé is kacsintgatnak – mondta el Tóth Szabolcs, a Terrán regionális marketing igazgatója az NRG Reportnak.
-
Magyar „műhelyből” érkezik egy új kipufogógáz emisszió mérési technológia
Új, fotoakusztikai elven működő gépjármű kipufogógáz emisszió mérési technológiát fejlesztett uniós támogatással a pécsi Energotest Kft. a dunaharaszti Contireg Mérnökiroda Kft. és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatóival együttműködve – derül ki az MTI tájékoztatásából. A három év alatt megvalósított új technológia utat nyit a gépjárművekbe integrálható további intelligens adatgyűjtő technológiák fejlesztésének irányába.
-
Hidrogén szállításához alakít át gázvezetéket az E.ON Németországban
Az E.ON „H2HoWi” névre keresztelt kutatási és fejlesztési projektje részeként elsőként a németországi Holzwickede gázvezeték egy szakaszát alakítja át, és vizsgálja ezáltal a hidrogén szállításának, tárolásának lehetőségeit.
-
Felpattant az olajár a vakcina hírére
Három százalékot dobtak az oltóanyag-remények mind a Brent, mind a WTI árfolyamán, miután az amerikai Pfizer és a német BioNTech gyógyszergyártó bejelentette, hogy a COVID-19 kísérleti kezeléseik több mint 90 százalékban hatékonynak bizonyultak. Pedig a vírus visszaszorításával járó újabb lezárások egyelőre visszafogják az üzemanyagkeresletet világszerte.
-
Új energiával hajtott járművek teszik ki Kína új autóértékesítésének 20 százalékát 2025-re
Előrejelzések szerint az elektromos, a Plug-in hybrid és a hidrogénüzemű járművek értékesítése a világ legnagyobb autópiacán az összes új autó értékesítésének 20 százalékára nő 2025-re, a mostani mindössze 5 százalékról – jelentette be a Kínai Köztársaság Állami Tanácsa.
-
Munkába állt Victor, a román koronavírus-ölő robot: UV sugárzással pusztítja el a kórokozókat
Egy bukaresti kórházban már dolgozik az a Victor nevű robot, amely UV-C sugárzás segítségével megöli a kórokozó mikroorganizmusokat, beleértve a koronavírust is. A gyártócég, a Modulab nagyobb sebességre kapcsolta a gyártást.
-
Készen vannak az első nettó zéró repülőgéptervek: hidrogén hajtja majd őket
A francia székhelyű Airbus repülőgépgyártócég három új koncepciót dolgozott ki a világ első, nulla kibocsátású repülőgépeire. A tervezett kialakítás különböző technológiákat és konfigurációkat vizsgál, egy azonban közös bennük: mindegyik hidrogénre támaszkodik. A vállalat szerint az új modellek már a következő 15 évben bevezethetők.
-
12 évesen összebarkácsolt egy fúziós reaktort
Míg szerte a világon futballpálya méretű atomfúziós reaktorok építésére költenek milliárdokat egyes államok, addig egy Tennessee állambeli 12 éves általános iskolás a világ legfiatalabbjaként ért el magfúziót a Guinness World Records szerint. Jackson Oswalt rá néhány órára töltötte be 13. életévét.
-
Akár 1-2 éven belül elérhető lehet az idősekre tervezett önvezető autó
UV sugárzással fertőtleníti magát, így korona- és egyéb vírusok ellen is védelmet nyújt majd a hamarosan útjainkon futó önvezető autó. A mérnöki kihívások ugyan a vártnál is nagyobb fejfájást okoztak a fejlesztőknek, még a kisebb forgalmú nyugdíjas övezetekben is, de állítják: már nem sok van hátra a teljes biztonságig.
-
Kickstarteren a dizájner házi szélturbina
Szélsebesség növeléssel 1 kW teljesítményre képes a PowerPod, a Kick-Starteren megjelent egyedi külsejű szélturbina, amelyet kifejezetten otthoni használatra, városi, illetve külvárosi lakókörnyezetre tervezett egy amerikai start-up, a Halcium. A PowerPod lapátjait teljesen befedi a több színben is kapható, kagyló formájú berendezés, így a környezetében játszó gyerekekre, állatokra nézve is biztonságos.
-
Magyar-amerikai hibrid startup hozhat áttörést a napelemparkok tervezésében
1500 óráról pár órára csökkenti az ipari létesítmények tervezését a Transcend, a mérnöki tervezést automatizáló startup programja. A szoftver első körben a szennyvíztelepekhez készült, de folyamatosan újabb és újabb épülettípusokkal bővül a rendszer, a napelemparkok tervezésére való specializálódás már ígéretes szakaszba lépett. A magyar-amerikai startup egyfajta piaci rést tölt be a szoftverrel generált tervezés terén, a terület a következő öt évben várhatóan alapjaiban fogja felforgatni az építészeti világot – írja a profitline.hu.
-
Hét évig dolgoztak magyar kutatók a sötétben világító épületszínezésen
A magyar kutatók által tökéletesített építőipari innováció igazi áttörést jelent az épületdekorációs megoldások között. A francia Saint-Gobain Weber egyedi alapanyagainak felhasználásával kifejlesztett neonizáló fényfesték-technológia, melynek tökéletesítésén magyar kutatók dolgoztak hét évig, komoly reformnak számít az építőiparban. A környezetbarát anyag akár 8 évig is biztosíthatja a különleges foszforeszkáló hatást, a felvitele után pedig frissítést egyáltalán nem igényel.
-
Új magyar app az elektromos autósokért
Az elektromos autókkal való utazástervezés számos kihívást rejt magában. Sokszor ugyanis csak több applikáció és weboldal segítségével lehet kikalkulálni, hogy merre kell vezessünk (hogy tölteni tudjunk) és meddig tudunk az autónkkal eljutni. Ez egy európai túra esetében számos bizonytalanságot hordozhat magában. Ezekre a problémákra kínál megoldást a Volteum – írja a Portfolio.
-
Malaunay, az első város Franciaországban, ahol kipróbálták a kollektív önfenntartó energiaellátást
A mindössze 6000 lelket számláló normandiai kisváros néhány év alatt nemzetközi szinten is viszonyítási alap lett a fenntarthatóságra törekvő városok számára.
-
Már nem csak álom a nulla kibocsátású közúti fuvarozás
Számos európai vállalat csatlakozott a Rotterdami kikötői hatóság és az AirLiquide kezdeményezéséhez, amellyel egy hidrogén töltőállomásokból álló folyosó kiépítését tűzték ki célként Hollandia, Belgium és Németország területén – írja a Villanyautósok.hu.
-
Napelemes térkövek magyar műhelyből
Az innovatív ötlet Ilyés Miklós tájépítésztől származik, aki a hagyományos betonból készült térkövek helyett valami sokkal környezetbarátabb térburkolatot képzelt el.
-
Az energiaszektor modernizációját kívánja támogatni az Innovációs Alap és a Modernizációs Alap
Az alacsony szén-dioxid-kibocsátású technológiákat és az energiaszektor modernizációját támogatja az Innovációs Alap és a Modernizációs Alap - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szerdán.
-
Öntisztítós, önhűtéses napelemes rendszer karnyújtásra
Egy nemzetközi kutatócsoport kifejlesztett egy önhűtő-öntisztító fotovoltaikus rendszert. A malajziai Sunway Egyetem, a Maláj Egyetem, a Kínai Pekingi Egyetem és az indiai Shri Mata Vaishno Devi Egyetem kutatói a Science Direct oldalán publikálták azt a fotovoltaikus (PV) rendszert, amelyet aktív hűtési rendszerrel és tisztító technológiával felszerelt - írja a Napi.hu.
-
4 milliárd forintos támogatással új kutatási központ jön létre Szegeden
Új kutatási központ jön létre Szegeden 4 milliárd forintos támogatással - mondta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter szombaton Szegeden, ahol megalakult a Fenntartható Zöld Kémia és Mobilitás Kompetencia Központ a Szegedi Tudományegyetem, a Mol és az Audi Hungária Zrt. együttműködésében.
-
Báránygyapjús buborékcsomagolási megoldás nyerte Európa legnagyobb energetikai versenyét
Az idén hatodik alkalommal megrendezett EIT InnoEnergy PowerUp! verseny nemzetközi döntője az észt Woola győzelmével zárult, akik habszivacs, illetve más műanyagok helyett hőálló, ütésálló, komposztálható és nem utolsósorban környezetbarát báránygyapjú maradékokból gyártanak csomagolóanyagokat – írja az EIT InnoEnergy közleménye.
-
Hol tart a Nagy Műanyagmentesítés?
2018-ig összesen kb. 150 millió tonna műanyag hulladék került az óceánokba, amelynek mértéke a World Economic Forum kimutatása alapján évi 8 millió tonnával nő. Ez olyan, mintha percenként egy kukásautónyi nem lebomló műanyagot öntenének a tengerekbe. Szerencsére nem mindenki ül a fenekén hüledezve vagy vállvonogatva… - írja Ifj. Chikán Attila, a chikansplanet, blog.hu-n.
-
Egy kisebb falu áramigénye egy tetőről
Több mint 2 250, egyenként 270 wattos napelem-panelt telpített a Gépész Holding ceglédi logisztikai központjának 6,5 ezer négyzetméteres tetejére, amellyel egy kisebb falu éves elektromosáram-igényét tudják termelni.
-
A biomassza és a biogazdaság növekvő szerepe Európában
Az anyatej tele van olyan anyagokkal, amelyek megvédik a csecsemő egészségét a vírusoktól és bakteriális fertőzésektől, például oligoszacharidokkal. amelyek az anyatej harmadik legfontosabb összetevői. Ma már ezeket nagy mennyiségben és olcsón lehet gyártani biotermékekből, és a tápszerbe is bele lehet tenni – írja az Euronews cikke.
-
Nyitnak az ökomenedzser irodák
Megkezdte működését májusban az Ökomenedzser Hálózat, amelyben a tanácsadók egyik legfontosabb feladata az érintett települések levegőminőségi terveinek felülvizsgálata és ezek megvalósításának elősegítése - közölte a projektért felelős Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. csütörtökön az MTI-vel.
-
Otthoni energiatárolás Németországban
2019-ben is tovább nőtt az otthoni energiatárolók iránti kereslet Németországban. Tavaly 65 000 akkumulátorral társított hibrid napelemes rendszert telepítettek a 3 és 10 kW közötti szegmensben, ami 44%-os növekedés az előző évhez képest, az otthoni energiatárolók száma így év végére elérte a 206 ezret - az EUPD Research tanácsadó cég elemzése szerint.
-
E-autós alkalmazás közösségi funkcióval bővítve
Az E.ON közösségi funkcióval bővítette e-autós alkalmazását, hogy a felhasználók egymással is egyeztethessenek az elektromos töltők használatáról.
-
A technológiai ugrás mindenki számára kötelező
A koronavírus-járvány felgyorsíthatja az autóipar átalakulását, még inkább előtérbe kerülhetnek az Ipar 4.0, illetve az ipari digitalizációs megoldásokban rejlő hatékonyságnövelő lehetőségek. A digitalizáció, az automatizáció és a robotizáció gyakorlatilag minden szereplő számára kötelezővé válik abban az esetben, hogyha versenyben kíván maradni. Ez főként azoknak a kisebb szereplőknek jelenthet problémát, amelyeknek a fejlesztésekhez szükséges tőke biztosítása már a járvány előtt is kihívás volt. Ebben a kiélezett helyzetben hatalmas szükség van az állam segítségére, amely többféle támogatáson keresztül is elősegíthetné a hazai autóipari vállalatok helyzetének stabilizálását, versenyképességének javítását. Többek között ezek derültek ki abból az exkluzív körinterjúból, amelyet a csütörtökön megrendezésre kerülő Járműipar 2020 online konferencia résztvevőivel, Dedéné Novotni Annával, Ács Istvánnal, Horváth Szabolccsal és Jónás Lászlóval készített a Portfolio.
-
Teljesen megújul jövőre a MOL Bubi
Teljesen megújul a közösségi kerékpár-szolgáltatói rendszer jövőre – erről döntött május 28-án a Főváros és a Budapesti Közlekedési Központ. Új mobilapplikáció bevezetése, könnyebben tekerhető kerékpárok, valamint a többszintű árazás és a rugalmasabb használat bevezetése is a tervek között szerepel. A cél az, hogy a fejlesztéseknek köszönhetően Budapesten még többen kerékpározzanak és a MOL Bubi a főváros közösségi közlekedésének ténylegesen részévé váljon.
-
Áramtermelő ablakokat fejlesztettek az ausztrálok
A nemrégiben kifejlesztett, csaknem áttetsző naphőgyűjtő elemek ablakként funkcionálva a napfény áteresztése közben elektromos áramot termelnek. A napelemek perovszkit alapúak és a nyílászárók aktív villanyáram termelőkké alakítása ausztrál kutatók felfedezése.
Friss
- 2020-12-10 14:00
-
2020-12-03 16:00
A járvány után fellendülhet a magyar napelemes tetőcserép kereslete
-
2020-11-26 06:00
Magyar „műhelyből” érkezik egy új kipufogógáz emisszió mérési technológia
-
2020-11-13 12:30
Hidrogén szállításához alakít át gázvezetéket az E.ON Németországban
- 2020-11-11 00:18
-
2020-11-02 20:45
Új energiával hajtott járművek teszik ki Kína új autóértékesítésének 20 százalékát 2025-re
-
2020-10-26 21:37
Munkába állt Victor, a román koronavírus-ölő robot: UV sugárzással pusztítja el a kórokozókat
-
2020-10-22 14:46
Készen vannak az első nettó zéró repülőgéptervek: hidrogén hajtja majd őket
- 2020-10-20 15:52
-
2020-10-06 00:05
Akár 1-2 éven belül elérhető lehet az idősekre tervezett önvezető autó
- 2020-10-01 12:18
-
2020-09-27 06:00
Magyar-amerikai hibrid startup hozhat áttörést a napelemparkok tervezésében
-
2020-09-12 08:53
Hét évig dolgoztak magyar kutatók a sötétben világító épületszínezésen
- 2020-07-28 12:21
-
2020-07-17 11:31
Malaunay, az első város Franciaországban, ahol kipróbálták a kollektív önfenntartó energiaellátást
- 2020-07-16 09:25
- 2020-07-09 17:21
-
2020-07-09 13:19
Az energiaszektor modernizációját kívánja támogatni az Innovációs Alap és a Modernizációs Alap
Infografika
Az ITER (Nemzetközi Termonukleáris Kísérleti Reaktor) magfúziós reaktor
Az INA horvát energetikai társaság részvény- és tulajdonosi szerkezete
NRG Nagyokos
Nyersanyagárak