A MET lezárta a 42 megawattos szélerőműpark felvásárlását Bulgáriában
NRGreport | 2021-01-21A MET Csoport lezárta a tranzakciót, amelynek keretében az olasz Enel Green Powertől megvásárolta a 42 megawattos szélerőműpark 100 százalékos tulajdonrészét Bulgáriában. Az ügylet, amelyet a bolgár és a szerb versenyhatóság is engedélyezett, 2021. január 20-án zárult.
-
A Chevron vezérigazgatója közepesen izgul az energiaátmeneten: még mindig nehéz versenytársat találni az olajnak
Bár a globális energiaigény egyre növekszik, az olajóriás az erőfeszítések ellenére úgy látja, hogy mindehhez a „klasszikus” olajszektor a jövőben is nagyon hasonló arányban járul majd hozzá.
-
Két újabb benzinkutat ad el a MOL a Lukoilnak.
Eladja a MOL az M1-es autópályánál található két benzinkútját is – írja az MFOR a GVH-hoz beérkezett dokumentumra hivatkozva. A vevő a Lukoil kutakat is üzemeltető Normbenz Kft.
-
A MET Csoport lezárta a gáztárolói üzletág felvásárlását Németországban
Lezárta a MET Csoport a gáztárolói üzletág felvásárlását a Gas-Union GmbH-tól. A gáztárolók a végfogyasztói értékesítéssel kapcsolatos német piacra lépést is támogatják majd.
-
Az Opus megvásárolja az E.On Tiszántúli Áramhálózati Zrt.-t
Ahogy az várható volt, 2020. december 23-án kötelező érvényű keretrendszert írt alá az E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. (TITÁSZ) megvásárlására az Opus Global Nyrt, a közte és az E.ON Beteiligungen GmbH között 2019. október 4-én létrejött megállapodás értelmében. A tranzakció a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyását követően, 2021. harmadik negyedévben zárulhat – jelentette be a tőzsdei társaság hétfői hivatalos közleményében.
-
Eladja németországi benzinkútjait az OMV
Megállapodást kötött az OMV és az EG Group, melynek értelmében a brit székhelyű Euro Garages megvásárolja az osztrák OMV integrált olaj- és gázipari vállalat töltőállomásait Németországban.
-
Működött a tengeralattjárós ötlet: sérülten, de megtalálta szem előtt vesztett fúrótornyát az INA az Adria fenekén
A horvát olajvállalat december 5-én elvesztette Ivana D nevű platformjával a kommunikációt, így a tengeri fúrótorony pozíciója napokig ismeretlen volt. A némileg javuló időjárási viszonyok a hét második felében végül lehetővé tették, hogy egy speciális távirányítású tengeralattjáró megközelítse és megvizsgálja, mi történhetett.
-
Ismét csökkentek az olajárak
Csökkent az olaj ára kedden, köszönhetően az Európa szerte szigorodó leállásoknak és a kereslet jövő évi lassabb helyreállítására vonatkozó előrejelzéseknek – számolt be a Reuters.
-
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary 2021-ben elsőként Magyarországon kezdi meg a tisztán elektromos meghajtású autók gyártását
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary kecskeméti gyárát egy 50 milliárd forintos fejlesztés keretében készítik fel az EQB-k, azaz a tisztán elektromos meghajtású autók szériagyártására – számolt be az MTI.
-
A második világháború óta nem csökkent egy év alatt annyit a globális szén-dioxid-kibocsátás, mint idén a koronavírus miatt
7 százalékos csökkenésről számolt be az idei év globális szén-dioxid-kibocsátást vizsgáló kutatás, ami a második világháború óta a legnagyobb mértékű visszaesés – írta az MTI a BBC hírportál beszámolója alapján.
-
Továbbra sincs kommunikációs kapcsolat az „eltűnt” INA platformmal
A horvát olajvállalat, az INA továbbra is keresi az Ivana D nevű gázkitermelő platformot az Adriai-tengeren, amelynek pontos tartózkodási helye szombat óta ismeretlen. A társaság a független balkán hírügynökségnek, az IBNA-nak elmondta, hogy nem arról van szó, hogy a platform eltűnt, hanem megszakadt a kommunikációs kapcsolat.
-
A CHP Energia megvette a Budapesti Erőműt
A magyar-francia CHP Energia megvásárolta a három erőművet üzemeltető Budapesti Erőműt, amely a FŐTÁV Zrt. legnagyobb távhő-beszállítója.
-
Klaus Reinisch lett a MET európai piacokért felelős kereskedelmi igazgatója
2020. december 1-jétől új kereskedelmi igazgató erősíti a MET Csoport vezetőségét: az osztrák származású szakember Ukrajna legnagyobb független energiavállalatától, a DTEK-től érkezik.
-
A BP bort iszik, de vizet prédikál?
A BP bejelentette, hogy megemeli befektetéseit a közel-keleti olaj- és földgázmezőkön, bár egy ideje büszkén hirdeti, hogy áttér a megújuló energiára és megpróbálja csökkenteni a széndioxid-kibocsátást.
-
Megvan, mi épül az Ajtósi Dürer sor mögött
2024-re készülhet el a Dürer Park-projekt, aminek keretein belül összesen két iroda- és három lakóépület épülhet az Ajtósi Dürer sor mögötti 3,7 hektáros területen. A mostanra erősen leromlott állapotú épületek helyén nemcsak egy ingatlanfejlesztés valósul meg, a tervek szerint új érték jön létre: a zöld környezetbe illeszkedő újgenerációs lakó- és irodaépületek kereskedelmi funkciókkal is kiegészülnek, emellett a belső park is megújul – számolt be a projekt részleteiről az Octogon.
-
Európa legnagyobb energetikai piacára tört be a MET
Dupla bejelentés: német leányvállalatot alapított a MET, és felvásárolta a Gas-Union GmbH gáztárolói üzletágát, mely négy helyszínen összesen 3,4 terrawattóra (TWh) tárolói kapacitást tesz ki. Az új német leányvállalat 2021 elejétől lát el földgázzal ipari nagyfogyasztókat; a termékportfólió a későbbiekben villamosenergiával egészül ki.
-
Megháromszorozta nettó eredményét az ALTEO
A járványhelyzet sem képes megtorpantani az ALTEO Csoport fő profittermelő tevékenységeinek dinamikáját – olvasható ki az energiaszolgáltató közleményéből, amiben a harmadik negyedéves eredményekről számolnak be. A konszolidált árbevétel 30, az EBITDA 58 százalékkal nőtt a tavalyi év azonos időszakához képest, miközben a nettó eredmény megháromszorozódott.
-
Bővül az ALDI e-töltőpont hálózata
2026-ra összesen 180 töltőre és 360 töltőpontra tett vállalást az ALDI, a teljes kiépítés után így országosan 79 településen lesz töltési lehetőség az áruházlánc parkolóiban. Ezennel újabb 18 üzletnél adtak át e-töltőket, amik idén áprilistól az ingyenesen letölthető drivE.ON mobilapplikációval vehetők igénybe- áll a két együttműködő vállalat közleményében.
-
Idén ismét Budapest Energy Summit!
A régió legjelentősebb energetikai konferenciájának fókuszában az energiaszektor átalakulása és jövője áll a globális pandémia okozta kihívások tükrében.
-
Meglepően jó eredményekkel fordul rá a MOL az utolsó, kihívásokkal teli negyedévre
A MOL-csoport újrabeszerzési árakkal becsült „tiszta” EBITDA-ja, a gazdasági és járványügyi krízis ellenére, jelentős javulást mutatott a második negyedévi mélyponthoz képest és 610 millió dollárt ért el a harmadik negyedévben, ami csupán 12 százalékkal alacsonyabb a tavalyi év azonos időszakához képest. Az első három negyedévi EBITDA így 1,59 milliárd dollárt ért el, ami 14 százalékkal alacsonyabb a tavalyi értéknél. Mindez azt vetíti előre, hogy a teljes 2020. évi EBITDA valószínűleg a felső határán lesz az iránymutatási sávnak, azaz 1,9 milliárd dollár körül alakulhat.
-
1 milliárdot tol naperőmű fejlesztésbe a Széchenyi Alapok
Korábban már összesen 744 milliót, most pedig egymilliárd forintot fektetett a Magyarország területén naperőműveket fejlesztő és építő Electron Holding Zrt-be a Széchenyi Alapok. A MAVIR adatai szerint a naperőművek a hazai villamosenergiarendszer aktuális bruttó teljesítőképességének 12,57 százalékát adják, és az előrejelzések szerint ez az arány tovább nő majd.
-
Már nem az Exxon a legnagyobb amerikai energiavállalat
Az Exxon Mobil egykor a legnagyobb amerikai tőzsdei társaság volt az Egyesült Államokban. Az amerikai olajvállalat árfolyama a héten 31,57 dollár volt, ami két évtizedes mélypontnak számít.
-
FGSZ: holnaptól megszűnhet a kapacitáskorlátozás
A Mosonmagyaróvár határkeresztező pont közelében, Lébény térségében feltárt vezeték károsodás javítási munkálatai befejeződtek - jelezte honlapján az FGSZ.
-
Az Enexio magyarországi, valamint két kínai leányvállalata is az MVM-hez került
Az MVM Csoport tulajdonába került a német energetikai cég, az Enexio magyarországi vállalata és két kínai leányvállalata is – számolt be az MTI Szijjártó Péter szerdai sajtótájékoztatója alapján. A külgazdasági és külügyminiszter azért is méltatta a magyar vállalati terjeszkedést, mert szerinte a korábbi évtizedeket többnyire ennek az ellenkezője jellemezte.
-
BP: nehéz a harmadik negyedévnél brutálisabb környezetet elképzelni
A BP a harmadik negyedévben ugyan már fel tudott mutatni némi nyereséget, de a vállalat arra figyelmeztet, hogy a járványból való kilábalás üteme továbbra is bizonytalan, mint ahogy az üzemanyagok iránti kereslet és a finomítói nyereség is.
-
Az ausztrál Macquarie veszi át végül a CEZ Csoport romániai eszközeit
A CEZ cseh energiacsoport Romániában lévő villamosenergia-piaci eszközeit az ausztrál globális pénzügyi szolgáltató Macquarie Csoport vállalata, a Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA) vásárolja meg. Az eladott integrált portfólió egy része az a szárazföldi szélerőművekből álló 622 MW-os megújuló energiaplatform, ami iránt nemrég a MET is érdeklődött.
-
Globális egyezményhez csatlakozott a Henkel
Közel 30 globális nagyvállalat fogott össze a műanyaghulladék problémájának kezelésére, és üzleti felhívást intéztek a kormányokhoz, hogy tárgyaljanak és állapodjanak meg az ENSZ műanyagszennyezésről szóló egyezményéről – közölte a Henkel, akik szintén csatlakoztak a programhoz.
-
Károsodást talál az FGSZ egy vezetékszakaszon - a csökkentett kapacitás azonban még képes az igények kielégítésére
Mosonmagyaróvár határkeresztező pont közelében az FGSZ Zrt. rendszerén a vezeték ellenőrzése során károsodást tárt fel, melyet a cég 2020.október 20-án honlapján tett közzé. A hiba elhárítását megkezdték.
-
Kevesebb mint másfél év alatt elkészült a Mol új gumibitumen-üzeme
Elkészült a Mol Zalai Finomítójában a gumibitumen gyártására képes új üzem, ami amellett, hogy naponta mintegy 96 tonna, éves szinten 20 000 tonna útépítési alapanyagot tud termelni, referenciát is jelent a Mol szabadalma, a kémiailag stabilizált gumibitumen licensz értékesítéséhez is – számolt be az MTI a Mol közleménye alapján.
-
Hálózatfejlesztési gigaprojekt indul az E.ON közreműködésével
Egyre növekszik a megújuló energiaforrások aránya az energiatermelésben, azonban egyelőre kihívást jelent, hogy az azokból származó teljesítmény ingadozik. A határokon átnyúló és az energiapiacok közötti mélyebb integrációt szolgáló Danube InGrid projekt többek között erre nyújt megoldást, de megújul általa Észak-Dunántúl és Nyugat-Szlovákia elosztóhálózata is – derül ki az E.ON Hungária Zrt. közleményéből.
Friss
-
2021-01-21 19:31
A MET lezárta a 42 megawattos szélerőműpark felvásárlását Bulgáriában
- 2021-01-14 11:58
- 2021-01-11 11:52
-
2020-12-30 16:20
A MET Csoport lezárta a gáztárolói üzletág felvásárlását Németországban
- 2020-12-29 11:37
- 2020-12-17 23:08
- 2020-12-15 19:52
- 2020-12-15 12:01
- 2020-12-14 12:24
- 2020-12-11 20:21
-
2020-12-09 00:41
Továbbra sincs kommunikációs kapcsolat az „eltűnt” INA platformmal
- 2020-12-04 11:32
-
2020-12-01 09:45
Klaus Reinisch lett a MET európai piacokért felelős kereskedelmi igazgatója
- 2020-11-29 16:03
- 2020-11-25 06:00
- 2020-11-20 10:48
- 2020-11-16 15:00
- 2020-11-13 17:00
- 2020-11-10 08:00
-
2020-11-06 13:00
Meglepően jó eredményekkel fordul rá a MOL az utolsó, kihívásokkal teli negyedévre
- 2020-11-05 18:10
- 2020-10-29 22:15
- 2020-10-29 17:37
-
2020-10-29 11:20
Az Enexio magyarországi, valamint két kínai leányvállalata is az MVM-hez került
-
2020-10-28 00:01
BP: nehéz a harmadik negyedévnél brutálisabb környezetet elképzelni
Infografika
Az ITER (Nemzetközi Termonukleáris Kísérleti Reaktor) magfúziós reaktor
Az INA horvát energetikai társaság részvény- és tulajdonosi szerkezete
NRG Nagyokos
Nyersanyagárak