Balogh Bélát, a Vasas Szakszervezeti Szövetség vezetőjét választották meg ismét az ötvenezer tagot képviselő Ipari-Energiaipari Szakszervezetek Szövetsége elnökének kedden Budapesten – közölte az érdekképviselet.
A tájékoztatás szerint a több ágazati szakszervezetet tömörítő szövetség elfogadta a szervezet új alapszabályát, majd megválasztották a vezető tisztségviselőket, továbbá az elnökség, illetve a felügyelőbizottság tagjait.
A szövetség elnöke újból Balogh Béla lett, alelnököknek Rabi Ferencet, a Bánya-, Energia- és Ipari dolgozók Szakszervezetének elnökét és Kapuvári Józsefet, a Húsipari Dolgozók Szakszervezetének elnökét választották meg, míg az elnökségbe beválasztották Aczél Jánost, a Nyomdaipari Dolgozók Szakszervezetének elnökét, Biri Lászlót, a Mol Bányász Szakszervezet elnökét, és Pallagi Gyulát, aki az Építőanyagipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetségét vezeti.