A Royal Dutch Shell ki akar lépni az Area Energy nevű, ExxonMobillal Kaliforniában alapított közös vállalkozásból – mondta a Reuters hírügynökségnek négy, a tárgyalásokhoz közel álló forrás.
A Shell ebben az évben már jópár szén-dioxid-intenzív eszközt értékesített, eladta washingtoni finomítóját a Holly Frontier Corp-nak (HFC.N) és egy Houston környéki finomítóban lévő részesedését pedig a Petroleos Mexicanos-nak, mivel a vállalatmegújuló energiaforrásokra kívánja erőforrásait fordítani.
A társaság további eszközeladást is fontolgat, többek között a texasi Permi-medencében.
A reuters forrásai szerint a Shell már értesítette az Exxont arról, hogy kilép a vállalkozásból.
A Shell szóvivője nem kommentálta a megkeresést.
Az Aera Energy és Kalifornia
A kaliforniai Bakersfieldben található közös vállalkozást 1997-ben hozta létre a Shell és az ExxonMobil, és elsősorban a San Joaquin-völgyben végez termelést.
Az Aera Energy naponta mintegy 125 000 hordó olajat és 32 millió köbméter földgázt termel, ami Kalifornia állam olaj- és gáztermelésének mintegy 25% -át teszi ki.
A Shell korábban értékesítette összes kaliforniai olajfinomítási projektjét, amelyek közül néhány a mezőkhöz csatkalkozott.
fotó: Area Energy
Kalifornia nagyjából 360 000 hordó olajat termel naponta, annak ellenére, hogy bevezette a legszigorúbb állami szintű szabályokat az üvegházhatású gázok kibocsátására vonatkozóan. Tavaly egy végrehajtási rendelet előírta, hogy 2035-re az összes Kaliforniában értékesített új személygépkocsi és személyszállító teherautó nulla kibocsátású jármű legyen.
Megindultak az eszközeladások
Az olajárak idén megugrottak, és több mint 50% -ot emelkedtek, köszönhetően az enyhülő lezárások utáni keresletfellendülésnek. Az áremelkedés sok kőolajtermelőt arra késztetett, hogy eladásra kínáljon fel eszközöket. Az eladási rohamot a fosszilis tüzelőanyag-beruházások csökkentésére irányuló befektetői nyomás is erősíti, amely a szén-dioxid-kibocsátás által okozott globális klímaváltozás visszaszorítása érdekében folytatott harc része.
A Shell és más európai olajvállalatok, mint például a BP és a TotalEnergies is ígéretet tettek arra, hogy csökkentik a kibocsátást a megújuló energiaforrásokba történő befektetések növelésével, miközben eladnak néhány eszközt.
A Shell, a világ egyik legnagyobb olajipari vállalata nemrég bejelentette, hogy még ebben az évben arra törekszik, hogy 2035-ig legalább 45% -kal, 2050-re 100% -kal csökkentse termékeinek szén-intenzitását a 2016-os szinthez képest. Egy holland bíróság kimondta, hogy a Shell erőfeszítései nem elegendőek, és elrendelte, hogy 2030-ig 45% -kal csökkentse a kibocsátást a 2019-es szinthez képest.
Több üzletkötésre is sor kerülhet még ebben az évben, a Chevron mintegy egymilliárd dollárnyi vagyont szándékozik eladni a texasi Permi-medencében és Új-Mexikóban.