Franciaország 0,15 eurós (kb. 60 forintos) literenkénti kedvezményt vezet be az üzemanyagra, így segítve az autósokat a durva áremelkedés közepette – jelentette be Jean Castex miniszterelnök a Le Parisien című napilapnak adott interjújában.
Az április 1-jétől négy hónapon át alkalmazandó intézkedés várhatóan valamivel több mint 2 milliárd eurójába kerül a kormánynak – mondta.
A benzin és a gázolaj kiskereskedelmi ára a héten a világ számos országában rekordmagasságba szökött, ahogy Oroszország ukrajnai inváziója tovább fokozta a piaci feszültségeket, miután a gazdaságok már kezdtek kilábalni a koronavírus-járványból.
A szombaton megjelent interjúban Castex elmondta, hogy a kedvezmény a háztartásokon túl a teherautó-közlekedésre és a gazdákra is kiterjedne.
Az intézkedés egy autósnak 9 eurót takarítana meg egy 60 literes tankon.
fotó: pixabay