Lakatos Benjamin közgazdaságtan diplomáját a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetemen szerezte, majd a State University of New York MBA ösztöndíjas hallgatója volt.
Pályája korai éveiben a MOL vállalatfelvásárlásokkal és fúziókkal foglalkozó részlegén dolgozott. Ezt követően a MOL Upstream akvizíció és divesztíció részlegének alelnöke lett, ő felelt az upstream befektetésekért a volt szovjet köztársaságokban, Közel-Keleten, valamint Észak-Afrikában.
A cégcsoport elődjét 2007-ben alapították, mint a MOL (Magyar Olaj- és Gázipari Nyilvánosan Működő Részvénytársaság) leányvállalata. A cég kezdetben földgáz-kereskedelemmel foglalkozott, 2013-tól pedig az árampiac felé is nyitott. Mára a MET Csoport európai integrált energiavállalattá nőtte ki magát, tevékenysége kiterjed a földgáz- és a villamosenergia piacra, valamint energetikai eszközök kivitelezésére és működtetésére.
A megújuló forrásokból biztosított energiatermelés is fontos részét képezi a svájci központú cég stratégiájának. Céljuk egy földrajzilag és technológiailag is diverzifikált, nap- és szélenergia projektekből felépülő energiaportfólió létrehozása, illetve annak 1 GW-ra bővítse 2026-ig.
Megalapítása óta Lakatos Benjamin a MET-csoport vezérigazgatója, illetve 2018 májusától többségi tulajdonosa is, amikor a vállalat menedzsment-tulajdonban lévő céggé alakult. 2022. december 1-től a MET Holding AG igazgatóságának elnöki pozícióját is betölti, a leköszönő Lantos Csabától átvéve a mandátumot.
Lakatos Benjamin a Nabucco földgázvezeték igazgatósági tagja volt, emellett a MOL gázüzletágának eladásában és az új földalatti gáztároló (MMBF Zrt.) kialakításában is részt vett, így jelentős szerepe volt a magyar földgázpiac liberalizációjában.
Magánszemélyként Lakatos Benjamin a fiatal tehetségeket számos ügy felkarolásával támogatja: alapítója a Ferences Tanulmányi Ösztöndíj programnak, valamint privát befektetőként beszállt a Virtuosos Holding Ltd., a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató televíziós műsorformátumot gyártó és márkalincensz-tulajdonos vállalatba.
A svájci központú MET Csoport leányvállalatai révén 13 országban van jelen, 27 ország gázpiacán és 22 nemzetközi kereskedelmi ponton aktív.
A cégcsoport konszolidált árbevétele 2021-ben 18,1 milliárd euró volt, a kereskedett gázmennyiség 55 milliárd köbméter, a kereskedett árammennyiség több mint 50 TWh (terawattóra).
A vállalat 2020-ről (11,2 M euró) 2021-re 60%-os árbevételnövekedést ért el, így a MET nemrég bekerült a 20 legjobb svájci székhelyű vállalat közé, mint Európa egyik leggyorsabban növekvő energetikai vállalata. Ezzel a 25. helyről a 20. helyre lépett előre a tavalyi pozícióhoz képest.
A Top 500-as listát a Dun & Bradstreet Switzerland, egy üzleti és piaci információkra szakosodott vállalat adatai alapján évente teszik közzé. A MET 2010 óta szerepel a listán.
Kép forrása: MET Csoport