Az elektromos jármű-gyártók világszintű versenye elindult a kínai piacon, amelynek következtében egyre fejlettebb technológiát használnak egymás ellen, hogy minél nagyobb teret nyerhessenek a régióban – írja a CNBC.
A Canalys elemző cég szerint Kína a világ legnagyobb elektromos autó-piaca, 2022-ben 5,9 millió eladott egységgel, ami a globálisan eladott elektromos járművek 59%-át teszi ki. A Counterpoint Research adatai szerint a hazai márkák a villanyautó-piac 81%-át uralják, a BYD, a Wuling, a Chery, a Changan és a GAC is a vezető szereplők között vannak.
A BofA Securities májusi jelentésében azt írták, hogy várakozásaik szerint 2025-ben még mindig Kína lesz a világ legnagyobb villanyautó-piaca, 40-45%-os piaci részesedéssel.
A Counterpoint Research adatai szerint a hazai márkák a kínai villanyautó-piac 81%-át uralják, a BYD, a Wuling, a Chery, a Changan és a GAC is a vezető szereplők között vannak. (Fotó: BYD)
Pénteken a BMW China bejelentette, hogy felgyorsítja a kéz nélküli autonóm vezetési funkciók, más néven a 3. szintű vagy L3 funkciók fejlesztését. A BMW China közölte, hogy ezeket 2023 végére vagy 2024 elejére tervezi bevezetni, amint biztosítja a helyi szabályozásoknak való megfelelést.
Az L3-as autonóm vezetést még nem engedélyezték széles körben Kínában, bár néhány vállalat, köztük a hazai Xpeng engedélyt kapott már a technológia tesztelésére.
A múlt héten a német Volkswagen-csoport bejelentette, hogy mintegy 700 millió dollárt fektet be az Xpeng fejlesztésébe, és 4,99%-os részesedést szerez a vállalatban.
A Volkswagen és az Xpeng közösen fejleszt ki két új elektromos járművet, amelyek a kínai piacra szánt fejlett vezetéstámogató szoftverét tartalmazzák, és célja, hogy 2026-ban vezessék be őket.
A Tesla és a kínai elektromos jármű márkák az önvezető funkciót népszerűsítik a vásárlók vonzása érdekében. A cél a teljes autonóm vezetési élmény elérése. (Fotó: Canva)
A Tesla és a kínai elektromos jármű márkák az önvezető funkciót népszerűsítik a vásárlók vonzása érdekében. A cél a teljes autonóm vezetési élmény elérése. A BYD például – az Nvidia-val és a Horizon Robotics-szal – együttműködve fejleszti az autonóm vezetési technológiát.
Július 31-én a kínai Leapmotor autógyártó képviselője az újságíróknak elmondta, hogy új platformot fejlesztettek ki, és ennek licenszét más autógyártóknak kívánja eladni, hogy intelligens autókat készíthessenek.
Ugyanezen a napon a Toyota közölte, hogy a kínai piacon való versenyképesség érdekében szintén fokozni fogja a technológia fejlesztését.
Kiemelt kép forrása: Canva