Ez az ütemterv megelőzi a Toyota és az Idemitsu Kosan olajfinomító tavalyi bejelentését – írja a Carscoops. Akkor azt tervezték, hogy együttműködnek a teljesen szilárdtest-akkumulátorok fejlesztésében és tömeggyártásában, és 2027-ben és 2028-ban tervezték a kereskedelmi forgalomba hozatalt, majd a teljes körű gyártást.
A szilárdtest-akkumulátorok fejlesztése generációváltást ígér az elektromosautó-gyártásban, köszönhetően a technológia kiváló energiasűrűségének és biztonságának. Ez azt jelenti, hogy számos autógyártó dolgozik azon, hogy tömeggyártásra alkalmassá tegye őket, köztük a Toyota is, amely úgy véli, hogy ha az élen tud járni, akkor behozhatja a Teslához és a BYD-hez hasonló vállalatokkal szembeni lemaradását az szegmensben.
Egy indiai befektetési csúcstalálkozón Vikram Gulati, a Toyota Kirloskar Motor vezetője elmondta, hogy az autógyártó már csak néhány évnyire van attól, hogy a szilárdtest-akkumulátorok a világ útjain megjelenjenek.
A Toyota az Idemitsu Kosan japán olajgyártóval dolgozik együtt a szilárdtest-akkumulátorok kifejlesztésén. (Fotó: Toyota)
Ez azonban nem feltétlenül jelenti azt, hogy az emberek a következő néhány évben szilárdtest-akkumulátorral szerelt elektromos járművet vezetnek majd. Még ha az utakra kerül is, a technológiának még évekbe telik, mire olyan szintre érik, hogy az elektromos járművek többségében megjelenhessen.
A Toyota az Idemitsu Kosan japán olajgyártóval dolgozik együtt a szilárdtest-akkumulátorok kifejlesztésén. A partnerség bejelentésekor az autógyártó ismertette a fejlesztés ütemtervét, és bár arra számít, hogy 2027-re vagy 2028-ra képes lesz kereskedelmi forgalomba hozni a technológiát, a gyártás kezdetben több tízezer járműre korlátozódik majd.
Addig is a vállalat a „prizmacellás” akkumulátoraira kíván támaszkodni, amelyek segítségével az elektromos járművek a korábbinál nagyobb hatótávolsággal rendelkeznek.
Kiemelt kép forrása: