A Harvard kutatói által kifejlesztett szilárdtest-akkumulátor lítium-fém anódot használ, szemben a grafit-anóddal – írja a Carscoops. Ezek az új anódok állítólag tízszer nagyobb kapacitással rendelkeznek, mint a kereskedelmi forgalomban kapható grafitanódok, és mikroméretű szilíciumrészecskéket használnak, hogy megakadályozzák a dendritek kialakulását az anódon. Ezek a dendritek olyan apró fémnyúlványok, amelyek az anód felületén kialakulhatnak, és egyenetlen felületet hozhatnak létre – jegyzi meg az Electrek.
A Harvardon már kifejlesztették az akkumulátorok bélyegméretű prototípusát. Azt állítják, hogy az akkumulátor 6000 ciklus után is képes volt megtartani kapacitásának 80%-át, ami messze felülmúlja a hagyományos tasakcellás akkumulátorok teljesítményét.
A Harvard Technológiafejlesztési Hivatala licencbe adta technológiáját a Li és három másik harvardi öregdiák által közösen alapított Adden Energynek.
A szilárdtest-akkumulátorokat sokan az elektromos járművek következő mérföldkövének tekintik. A Toyota is azon autógyártók között van, akik ezeken az új akkumulátorokon dolgoznak, és nemrégiben azt mondták, hogy „néhány éven belül” szilárdtest-akkumulátorral szerelt elektromos járműveket fognak értékesíteni. Ezek az akkumulátorok körülbelül 10 perces feltöltési időt és akár 1200 kilométeres hatótávolságot kínálnak majd.
Kiemelt kép forrása: Canva