Ez sikerült is: 2024 júniusára az európai elektromos járművek piacának rekordot jelentő 11 százalékát sikerült megszerezniük – írja a Carscoops. A július 5. előtt értékesített autók a hozzáadott vámok nélkül is eladhatók voltak, ami miatt a kereskedők vonzó lízingterveket és kedvezményeket kínáltak.
Júniusban a kínai autógyártók több mint 23 000 elektromos járművet regisztráltak Európa-szerte.
Az Európai Bizottság vámszámításai a kínai kormány által az elektromos járművek gyártóinak nyújtott támogatások hatásainak vizsgálatán alapultak. Ennek megfelelően megállapította, hogy az MG tulajdonosa, a SAIC az állami pénzügyi támogatás egyik legtermékenyebb kedvezményezettje, és a Bizottság őket sújtotta a legjelentősebb vámokkal.
A 38,1 százalékos vám mellett az összes importált elektromos járműre kivetett 10 százalékos extra vámot is.
Nyilvánvalóan a SAIC ki akarta használni, amíg jobb helyzetben, és a legnagyobb növekedést az importban könyvelhette el. A JATO Dynamics adataiból kiderül, hogy júniusban 13 366 MG-t regisztráltak. A Bloomberg jelentése szerint azonban a júniusban forgalomba helyezett MG4-esek 40 százaléka a kereskedők saját regisztrációja volt.
A BYD-t, amely júniusban alig 4000 darabos európai eladást regisztrált, 17 százalékos extra vám fogja sújtani. Az eladásokat valószínűleg a németországi UEFA labdarúgó-Európa-bajnokság körüli kampánya is támogatta, annak ellenére, hogy az ösztönzők hirtelen megszűnését követően a közelmúltban visszaesett az elektromos autók eladása.
Míg Németország lassította az elektromosautó-ösztönző rendszereket, az olasz kormány úgy döntött, hogy felkarolja azokat. Az új programnak köszönhető, hogy az akkumulátoros elektromos autók eladásai megduplázódtak az egy évvel korábbihoz képest.
A következő hónapok fogják azonban leginkább megmutatni, hogy a kínai autógyártókat mennyire érintik majd az uniós illetékek, és hogy az eddig tapasztalt növekedés fenntartható-e.
Kiemelt kép forrása: MG