A tág földrajzi régióban zajló geopolitikai konfliktusok ellenére a cégcsoport folyamatosan biztosította az ország zavartalan energiaellátását. Az MVM Csoport által megtermelt villamos energia mintegy 85 százaléka tiszta CO2 semleges energiaforrásból származott. A zöld átálláshoz kapcsolódó termelési kapacitásbővítésen felül folyamatos a fejlesztés az átviteli és az elosztóhálózatokban, melyek az idei év első félévben is rekordokat döntő, és továbbra is dinamikusan fejlődő megújuló energia termelési kapacitások miatt elengedhetetlenek.
A stratégiai célokkal összhangban 2024-ben is folytatódik a megújuló termelési portfolió bővítése. Az MVM Csoport megvásárolta a Tázlár határában lévő, 63 MW beépített teljesítményű napelemes erőművet, emellett további 249 MW beépített teljesítményű naperőmű bővülés történik a II. félévben.
A magyar gazdaság energiafüggőségének csökkentését támogatva folytatódtak a hazai földgázkitermelés növelését szolgáló beruházások, továbbá folyamatos az út- és forrásalternatívák, köztük új LNG beszerzési lehetőségek keresése. A beszerzési források jövőbeli diverzifikációját szolgálhatja az MVM Csoport történetének legnagyobb akvizíciója az azerbajdzsáni Shah Deniz tengeri földgázmezőben történő részesedésszerzésről aláírt megállapodás.
A cégcsoport továbbra is kiemelt figyelmet fordít stabil és konzervatív pénzügyi gazdálkodásra, melyet az S&P és Fitch hitelminősítő ügynökségek az MVM-re vonatkozó befektetési kategóriájú hitelminősítés 2024-ben történt megerősítésével ismertek el.
A PR cikk megrendelője az MVM Csoport.
Kiemelt kép forrása: Wagner Solar Hungária Kft.