Az előrendelhető rendszer hivatalosan decemberben indul Németországban, Franciaországban, Ausztriában, Lengyelországban és Spanyolországban. A vásárlók telepítési szolgáltatást is választhatnak – írja az Interesting Engineering.
Az Indielux és az EPP Solar összefogott, hogy piacra dobja a világ legnagyobb plug-and-play napelemes rendszerét, amely ideális lakossági használatra. A decentralizált energiával kapcsolatos innovációiról ismert Indielux és az EPP Solar, a plug-in szolártechnológia egyik fő forgalmazója egyesítette erőit, hogy a ready2plugin technológiáját piacra dobja. A rendszer a Growatt WR SPH 3000 TL BL-UP invertert és az Indielux szabadalmaztatott ready2plugin teljesítménymonitorát tartalmazza, amelyek együttesen működve lehetővé teszik a zökkenőmentes energiagazdálkodást és integrációt.
A plug-in szolárkészlet 3 és 6 kW közötti skálázható opciókban kapható, így az ügyfelek igényeik szerint állíthatják be. A bifaciális napelemek mindkét oldalról befogják a napfényt, így az energiatermelés akár évi 6600 kWh-ra is maximalizálható. A 7,7 kWh-s energiatároló egység növeli a megtermelt energia önfogyasztását.
„A ready2plugin technológia és az EPP logisztikai hálózatának kölcsönhatása akár 55 százalékos árelőnyt is lehetővé tesz a hagyományos szolgáltatókhoz képest egy teljes értékű, energiatárolóval ellátott fotovoltaikus rendszer esetében” – mondta Patrick Willemer, az EPP Solar ügyvezető igazgatója egy nyilatkozatban.
A cégek szerint a plug-and-play rendszer könnyen telepíthető, és a költségek 4700 euró körül kezdődnek, így a hagyományos napelemes rendszerekhez képest megfizethetőbb alternatívát jelent, még akkor is, ha a professzionális telepítést választják.
A plug-and-play napelemes rendszert úgy tervezték, hogy megfeleljen a német szabványoknak, és megkerülje a szokásos 800 wattos korlátozást. Ez azt jelenti, hogy a felhasználóknak nem lesz szükségük villanyszerelőre ahhoz, hogy beállítsák otthonuk elektromos beállításait. A vállalatok közölték, hogy az energiagazdálkodási rendszer a közhálózatba történő betáplálást 800 W-ban korlátozza.
A rendszer az önfogyasztáshoz a szabványoknak megfelelő, akár 2000 W-os aljzatba történő betáplálást kínál, és tartalmaz egy vészhelyzeti konnektort, amely akár 3000 W-ot is képes leadni. -10°C és 50°C közötti hőmérsékleten képes működni.
Az Indielux és az EPP Solar ezt a rendszert Európa-szerte bevezetik, Németországban, Franciaországban, Ausztriában, Lengyelországban és Spanyolországban. A rendszer megfelel a helyi szabályozásoknak ezeken a piacokon, és új lehetőségeket kínál az energiafüggetlenségre az elektromos korszerűsítések többletköltségei nélkül.
A vállalatok állítása szerint azok számára, akik még többet szeretnének megtakarítani, az EPP Solar különleges, bevezetés előtti ajánlatokat kínál. Az egyszerű telepítés és a jelentős megtakarítások révén ez a napelemes rendszer minden eddiginél elérhetőbbé teszi a lakossági napenergiát Európa-szerte.
„Az Indielux és az EPP Solar közötti együttműködés úttörő jelentőségű a ready2plugin technológiánk elterjedése szempontjából. A jövőben a ready2plugin lesz a konnektoros betáplálás globális szabványa – inverterekkel és tárolókkal integráltan vagy külsőleg a ready2plugin teljesítménymonitorral” – mondta Marcus Vietzke, az Indielux ügyvezető igazgatója egy nyilatkozatban.
Kiemelt kép forrása: Indielux