Árnyalja a helyzetet, hogy az említett négyajtós autó prototípus volt – ráadásul egy teljesen lecsupaszított prototípus. Ez azt jelenti, hogy a Porsche Taycan Turbo GT korábbi, 7 perc 7,55 másodperces ideje és a Rimac Nevera 7 perc 5,298 másodperces rekordja egyelőre még mindig érvényes – írja a TopGear.
A kihívó, amely erősen jelezte jelenlétét, a Xiaomi SU7 Ultra, amely két „V8-assal” és egy „V6-ossal” van felszerelve. De ez nem azt jelenti, amit elsőre gondolnánk.
Ugyanis elektromosságot jelent, méghozzá rengeteget. Három elektromos motor hajtja, amit Xiaomi „HyperEngine V8s”-nek nevezett el. Ezek akár 27 200 fordulat/percig is képesek pörögni, és egy rendkívül erős akkumulátor biztosítja számukra az energiát, amellyel az autó elérheti ezt a hatalmas lóerőteljesítményt. A Xiaomi szerint ez elég lesz ahhoz, hogy az SU7 Ultra két teljes köröt megtegyen szünet nélkül a Nürburgringen. (A sofőrnek talán szüksége lesz szünetre.) Az autót úgy finomhangolták, hogy kifejezetten ezen a pályán teljesítsen kiemelkedően.
Az év elején hat héten keresztül 3000 kilométert tettek itt meg, hogy csiszolják a gyorsulást, a kanyarodást, a fékezést és a felfüggesztést, felkészülve arra, hogy az SU7 Ultra rendes szériaváltozata valamikor 2025-ben élesben kipróbálhassa magát a ‘Ringen. Ekkor lehet majd megvásárolni egyet körülbelül 44 millió forintnyi jüanért.
Az árcédula egészen ígéretes. A karosszériát természetesen a maximális légellenállásra csiszolták, és 285 kg leszorítóerőt képes létrehozni, ami a Xiaomi szerint egy szuperautóéhoz hasonló.
A kasztni szénszálas anyagból készült, a 0-100 km/h sebességet 1,98 másodperc alatt éri el, a 0-200-hoz mindössze 5,86 másodpercre van szüksége, a csúcssebessége pedig 350 km/h.
A videó magáért beszél…
Kiemelt kép forrása: Nürburgring