Vállalatok

10 éve nyitott új korszakot a SEED a vezetők fejlesztésében

NRGreport | 2025.02.11. 14:41

Idén ünnepli fennállásának 10. évfordulóját a SEED Executive School. A 2014-ben alapított hazai vezetőképző intézmény egyedülálló szerepet tölt be Magyarországon és a régióban. A komplex üzleti környezetre és mai üzleti kihívásokra specializálódott üzleti iskola az elmúlt tíz évben nemcsak sokrétű vezetőképző programokat fejlesztett ki, hanem létrehozott egy olyan vezetői közösséget is, amely aktívan formálja a hazai üzleti színteret.

 

A SEED hitvallása, hogy a vezetőkbe való befektetés hozza a legnagyobb megtérülést a vállalatok számára. A MOL és az OTP által egy évtizede alapított rangos vezetőképző felsőoktatási intézmény már több mint 2000 alumni taggal büszkélkedhet 45 országból, és tíz év alatt több mint 300 vállalat vezetőinek nyújtott vezetőfejlesztési programokat az évtized során.

„Tíz évvel ezelőtt egy olyan vezetőképző intézményt álmodtunk meg, amely felvértezi a magyar és régiós vezetőket azokkal a készségekkel, gondolkodásmóddal és kapcsolatrendszerrel, amelyekkel fenntartható növekedést és versenyképességet érhetnek el. Úgy gondoltuk – és ma is így gondoljuk –, hogy világszínvonalú vezetői oktatásnak elérhetőnek kell lennie Közép- és Kelet-Európában, és a SEED kulcsszereplővé vált az üzleti kiválóság előmozdításában.” – hangsúlyozta Hernádi Zsolt, a MOL-csoport elnök-vezérigazgatója, az intézmény egyik alapítója, visszatekintve a SEED első tíz évére.

„A MOL-csoportnál a vezetőfejlesztést az egyik legértékesebb vállalati befektetésnek tartjuk. Az infrastruktúra, a technológia és az innováció mind fontosak, de ha nincsenek erős, kompetens vezetők, akik végigviszik a változásokat, akkor még a legjobb stratégiák is kudarcot vallanak” – tette hozzá.

 

A SEED új korszakot nyit a vezetők számára specializált programokkal

Az üzleti iskola már több mint 2000 alumni taggal büszkélkedhet 45 országból, és tíz év alatt több mint 300 vállalat vezetőinek nyújtott vezetőfejlesztési programokat.

Ahogy az üzleti környezet egyre összetettebbé válik, a vezetőknek meg kell tanulniuk kezelni a komplexitást. Dr. Eszes László, a SEED vezérigazgatója és akadémiai igazgatója kiemelte, hogy a SEED küldetése, hogy segítse a vezetőket a kihívások lehetőségekké alakításában.

„A mai vezetőktől azt várják, hogy példátlan bizonytalanságok közepette is eredményeket szállítsanak. A siker kulcsa abban rejlik, hogy képesek-e lebontani a komplexitást, a lényegre összpontosítani és magabiztosan végrehajtani a stratégiáikat. A SEED programjai erre a filozófiára épülnek – egyszerűsített keretrendszereket, bevált eszközöket és gyakorlati tanulást biztosítanak, hogy a vezetők hatékonyan tudjanak irányítani a kihívásokkal teli időkben” – mondta.

Az új vezetői igényekhez igazodva a SEED megújította programportfólióját, amely az alapvető vezetői készségeket speciális fókuszterületekkel ötvözi.

„A vezetés már nem egy kaptafára készül. Miközben az alapvető készségek továbbra is elengedhetetlenek, a mai vezetőknek speciális szakértelemre is szükségük van olyan területeken, mint a változásmenedzsment, a digitális átalakulás, a stratégiai marketing, a fenntarthatóság vagy a pénzügyi jártasság. A SEED megújult portfoliója nyolc speciális vezetői területet fed le, így a résztvevők egyszerre szerezhetnek stratégiai rálátást és mély szakértelmet a valós üzleti kihívások megoldásához.”

 

A SEED hatása: vezetők, akik alakítják a régió üzleti világát

Két kiemelkedő alumni tag, Ratatics Péter (a MOL-csoport Fogyasztói Szolgáltatások ügyvezető igazgatója) és Becsei András (az OTP-csoport vezérigazgató-helyettese), akik 2014-ben vettek részt az intézmény első programján, megosztották gondolataikat arról, hogyan befolyásolta a SEED a vezetői útjukat. Kiemelték a tanári kar tapasztalatát, a program felépítését és a kapcsolati háló jelentőségét, amelyek egyedülálló előnyöket nyújtottak a régióban.

„A SEED oktatói magasan képzett, vezetői tapasztalattal rendelkező szakemberek, akik gyakorlati példákon keresztül segítik a résztvevőket az üzleti kihívások megoldásában. A program struktúrája biztosítja, hogy a megszerzett tudás azonnal hasznosítható legyen, és kézzelfogható eredményeket hozzon mind a vezetők, mind pedig a szervezetek számára” – emelte ki Ratatics Péter (MOL-csoport).

Visszatekintve SEED-es tapasztalataira, Becsei András hangsúlyozta, hogy az egyik legértékesebb tanulság számára az volt, hogy az eredményes vezetés egyensúlyról és aspirációról szól.

„A SEED-nél megtanultam, hogy egy vezető akkor lehet igazán hatékony, ha tisztában van saját vezetői aspirációival, erős és motivált csapatot épít, és a csapattal együtt üzleti sikereket ér el. Nem elég egyetlen területen kiemelkedni – a fenntartható növekedéshez meg kell találni az egyensúlyt.”

Hozzátette, hogy különösen izgalmasnak tartja a SEED új, specializált programkínálatát, amely a mai vezetők számára már testreszabott fejlesztési lehetőségeket biztosít:

„Látva az új, specializált programokat, a SEED most igazán izgalmas portfólióval rendelkezik. A mai vezetők személyre szabhatják tanulási útjukat saját kihívásaikra szabva, és ez a fajta célzott vezetőfejlesztés valódi áttörést jelent a gyorsan változó üzleti környezetben.”

Az iskola a következő évtizedre is elkötelezett küldetése mellett: olyan vezetők felkészítésében, akik maradandó hatást gyakorolnak szervezeteikre és iparágaikra.

 

Kiemelt kép forrása: SEED Executive School

  NRGreport
Bejegyzés megosztása
Ajánlott cikkek
Iratkozz fel hírlevelünkre!
©2025 NRGREPORT, Minden jog fenntartva.