A SEED hitvallása, hogy a vezetőkbe való befektetés hozza a legnagyobb megtérülést a vállalatok számára. A MOL és az OTP által egy évtizede alapított rangos vezetőképző felsőoktatási intézmény már több mint 2000 alumni taggal büszkélkedhet 45 országból, és tíz év alatt több mint 300 vállalat vezetőinek nyújtott vezetőfejlesztési programokat az évtized során.
„A MOL-csoportnál a vezetőfejlesztést az egyik legértékesebb vállalati befektetésnek tartjuk. Az infrastruktúra, a technológia és az innováció mind fontosak, de ha nincsenek erős, kompetens vezetők, akik végigviszik a változásokat, akkor még a legjobb stratégiák is kudarcot vallanak” – tette hozzá.
Az üzleti iskola már több mint 2000 alumni taggal büszkélkedhet 45 országból, és tíz év alatt több mint 300 vállalat vezetőinek nyújtott vezetőfejlesztési programokat.
Ahogy az üzleti környezet egyre összetettebbé válik, a vezetőknek meg kell tanulniuk kezelni a komplexitást. Dr. Eszes László, a SEED vezérigazgatója és akadémiai igazgatója kiemelte, hogy a SEED küldetése, hogy segítse a vezetőket a kihívások lehetőségekké alakításában.
Az új vezetői igényekhez igazodva a SEED megújította programportfólióját, amely az alapvető vezetői készségeket speciális fókuszterületekkel ötvözi.
„A vezetés már nem egy kaptafára készül. Miközben az alapvető készségek továbbra is elengedhetetlenek, a mai vezetőknek speciális szakértelemre is szükségük van olyan területeken, mint a változásmenedzsment, a digitális átalakulás, a stratégiai marketing, a fenntarthatóság vagy a pénzügyi jártasság. A SEED megújult portfoliója nyolc speciális vezetői területet fed le, így a résztvevők egyszerre szerezhetnek stratégiai rálátást és mély szakértelmet a valós üzleti kihívások megoldásához.”
Két kiemelkedő alumni tag, Ratatics Péter (a MOL-csoport Fogyasztói Szolgáltatások ügyvezető igazgatója) és Becsei András (az OTP-csoport vezérigazgató-helyettese), akik 2014-ben vettek részt az intézmény első programján, megosztották gondolataikat arról, hogyan befolyásolta a SEED a vezetői útjukat. Kiemelték a tanári kar tapasztalatát, a program felépítését és a kapcsolati háló jelentőségét, amelyek egyedülálló előnyöket nyújtottak a régióban.
Visszatekintve SEED-es tapasztalataira, Becsei András hangsúlyozta, hogy az egyik legértékesebb tanulság számára az volt, hogy az eredményes vezetés egyensúlyról és aspirációról szól.
„A SEED-nél megtanultam, hogy egy vezető akkor lehet igazán hatékony, ha tisztában van saját vezetői aspirációival, erős és motivált csapatot épít, és a csapattal együtt üzleti sikereket ér el. Nem elég egyetlen területen kiemelkedni – a fenntartható növekedéshez meg kell találni az egyensúlyt.”
Hozzátette, hogy különösen izgalmasnak tartja a SEED új, specializált programkínálatát, amely a mai vezetők számára már testreszabott fejlesztési lehetőségeket biztosít:
Az iskola a következő évtizedre is elkötelezett küldetése mellett: olyan vezetők felkészítésében, akik maradandó hatást gyakorolnak szervezeteikre és iparágaikra.
Kiemelt kép forrása: SEED Executive School