A programban kiemelt helyet kap az Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzése a gázpiacról, amelyet Molnár Gergely, az ügynökség gázpiaci elemzője mutat be – a globális piaci trendekről, kereslet-kínálati dinamikákról és az LNG szerepéről ad exkluzív betekintést. Áldott Zoltán, a Nemzetközi Olaj- és Gáztermelők Szövetségének (IOGP) elnöke az upstream energiaipar globális kilátásairól fog beszélni, míg Cristian Signoretto, az Eurogas elnöke az európai energiabiztonság és az LNG szerepét elemzi. Szabó Gergely, a MET Central Europe régiós elnöke a közép- és kelet-európai piacok kihívásait és a MET Csoport tapasztalatait osztja meg.
Az energiaipari vezetők panelbeszélgetésén a szektor legfontosabb szereplői vesznek részt, köztük Marc Nuytemans (Excelerate Energy), Mithat Aydin (BOTAŞ), Orbán Gábor (MVM CEEnergy), Franck Neel (OMV Petrom), John Shoobridge (Cheniere), Ivan Fugaš (LNG Croatia) és Szekeres Eszter (MET Magyarország). A panelbeszélgetés az LNG energiabiztonsági szerepére, a kínálati rugalmasságra és a piaci versenyképességre összpontosít.
A Budapest LNG Summit idén immár hatodik alkalommal hozza össze a gáz- és LNG-ipar legfontosabb szereplőit, döntéshozókat és vállalatvezetőket több mint 25 országból. (Fotó: Budapest LNG Summit)
A Shell részéről Jefferson Edwards, a Shell Energy alelnöke bemutatja a 2025-ös Shell LNG Outlookot, amely a globális LNG-piac várható keresleti és kínálati változásait elemzi. Michalis Thomadakis, a Gas Infrastructure Europe (GIE) igazgatótanácsának tagja pedig a GIE Vision 2050 programot ismerteti, amely a gázinfrastruktúra hosszú távú fejlesztési stratégiáját vázolja fel.
Egy másik kiemelt panelbeszélgetés az infrastruktúra-fejlesztés és regionális gázellátási kihívások témáját járja körül, amelyen olyan iparági vezetők vesznek részt, mint Teodora Georgieva (ICGB AD), Ion Sterian (Transgaz), Vladimir Malinov (Bulgartransgaz), Peter Pčola (eustream a.s.), Sotirios Bravos (DESFA) és Konstantinos Sifnaios (Gastrade S.A.). A beszélgetés központi témái a Függőleges Folyosó fejlesztése, az LNG terminálok és tárolókapacitások bővítése, valamint a regionális együttműködési lehetőségek lesznek. Kriston Ákos, a Magyar Földgáztároló vezérigazgatója a földgáztárolás jövőjéről fog beszélni, amely az európai energiabiztonsági stratégia kulcseleme.
A gázkereskedelem és a piaci volatilitás is külön panelt kap, ahol Esther Ang (MET International AG), Fritsch László (MVM Ceenergy), Veselin Sinabov (Bulgargaz EAD) és Garai Dániel (CEEGEX) osztják meg nézeteiket. A panelbeszélgetés a globális feszültségek LNG-piacra gyakorolt hatásait, a szabályozói környezet változásait és a gazdasági bizonytalanság kezelésére vonatkozó stratégiákat vizsgálja.
Az esemény külön figyelmet szentel a geopolitikai változások gáz- és LNG-piacokra gyakorolt hatásainak. Zsigri Mónika, az Európai Bizottság DG ENER egységének vezetője az EU diverzifikációs politikájáról beszél majd, míg Chichi Emenike, a Nigériai Gázszövetség képviselője az afrikai LNG-fejlesztések alakulásáról tart előadást. Bartok Csilla, az ACER képviseletében pedig az európai LNG-piac legfrissebb elemzését mutatja be.
A Budapest LNG Summit egy exkluzív networking eseménnyel zárul, ahol a résztvevők lehetőséget kapnak kapcsolatok építésére és szakmai együttműködések előmozdítására. Az esemény találkozási pont lesz mindazok számára, akik szeretnék megérteni és alakítani a gyorsan változó energiapiaci környezetet.
További információ és regisztráció a konferencia weboldalán érhető el.
Kiemelt kép forrása: Budapest LNG Summit