A magyar-amerikai kapcsolatok jövője az orosz energiahordozóktól való függés és az amerikai nyomás közötti egyensúlykeresésről szól. De mit jelent mindez hazánk energiabiztonsága szempontjából Trump és Orbán barátsága, az EU-s szankciók és az LNG-függőség tükrében?
Magyarország egyszerre épít új olajvezetéket Szerbiába és tárgyal az odesszai vezeték újjáélesztéséről, hogy növelje energiabiztonságát és stratégiai szerepét a régióban.