Elemzés
Nincs vége a zsákutcának: új európai energiaválság küszöbén
Erbszt Adrienn | 2026.03.17.
2025 az LNG éve volt Európában

Az orosz gázról való leválás után az LNG vált Európa első számú gázforrásává. Mit jelent ez az ellátásbiztonságra, árakra, zöldpolitikára és az USA-függőségre nézve?

Erbszt Adrienn | 2025.12.31.
Meteorológiai szakértő: komoly meglepetéseket tartogathat az idei tél

Több, egymással is kölcsönhatásban lévő globális időjárási jelenség idén nagyobb bizonytalanságot hozhat a megszokottnál.

NRGreport | 2025.11.25.
Vezeték helyett tankhajó: így alakul át Európa gázellátása

Az Európai Unióba érkező vezetékes gáz mennyisége 9 százalékkal esett vissza 2025 első felében az előző évhez képest.

Devenyi Dalma | 2025.10.01.
Holoda Attila az orosz energiahordozók elhagyásáról: Amikor ilyen döntések születnek, sosem a realitás a kérdés

Történelmi bejelentést tett május 6-án az Európai Bizottság: legkésőbb 2027 végéig minden uniós tagállamnak le kell válnia az orosz olajról, földgázról és nukleáris fűtőanyagokról. Erről kérdeztük Holoda Attilát.

Czerman Dániel | 2025.05.14.
Iratkozz fel hírlevelünkre!
©2026 NRGREPORT, Minden jog fenntartva.