Az orosz gázról való leválás után az LNG vált Európa első számú gázforrásává. Mit jelent ez az ellátásbiztonságra, árakra, zöldpolitikára és az USA-függőségre nézve?
Több, egymással is kölcsönhatásban lévő globális időjárási jelenség idén nagyobb bizonytalanságot hozhat a megszokottnál.
Az Európai Unióba érkező vezetékes gáz mennyisége 9 százalékkal esett vissza 2025 első felében az előző évhez képest.
Történelmi bejelentést tett május 6-án az Európai Bizottság: legkésőbb 2027 végéig minden uniós tagállamnak le kell válnia az orosz olajról, földgázról és nukleáris fűtőanyagokról. Erről kérdeztük Holoda Attilát.