A geotermikus energia a föld mélyéből érkezik, és jóval kisebb lábnyomot hagy a felszínen, mint a nap- vagy szélenergia.
Miért hasznos helyben elérhető energiával fűteni? – földgáz helyett földhő, biomassza és napenergia, javasolja a döntéshozóknak a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Környezettudományi, illetve Energetikai Elnöki Bizottsága, a Magyar Mérnöki Kamara, a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetsége és a Magyar Termálenergia Társaság.