Fontos mérföldkőhöz érkeztek a Magyarországot és Szerbiát összekötő nagynyomású földgázvezeték építési munkálatai. Július 4-én, vasárnap délelőtt sor került az úgynevezett „aranyvarrat” elkészítésére, azaz a Magyarországról átsajtolt csővég, illetve a szerb fél által lefektetett csővezeték végeinek összehegesztésére. Az ünnepélyes eseményen az FGSZ Földgázszállító Zrt. és a szerb-orosz Gastrans vezetői közösen vettek részt.
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) határozatban módosította az FGSZ Földgázszállító Zrt. működési engedélyét annak érdekében, hogy az október 1-jétől kezdődő gázévre lehetővé váljon az épülő új szerb-magyar határkeresztező kapacitások lekötése. A MEKH célja, hogy a határozatban megfogalmazott feltételek mellett a legkedvezőbb árú éves kapacitások legyenek leköthetők – adta hírül az MTI.