Miközben az amerikai tisztviselők sorra járják az európai országokat, hogy ellentmondást nem tűrően rákényszerítsék őket az amerikai energiahordozókra, van két ország, akik kivételt jelentenek. Az egyik Magyarország, a másik Törökország.
A magyar-amerikai kapcsolatok jövője az orosz energiahordozóktól való függés és az amerikai nyomás közötti egyensúlykeresésről szól. De mit jelent mindez hazánk energiabiztonsága szempontjából Trump és Orbán barátsága, az EU-s szankciók és az LNG-függőség tükrében?
Bár az orosz-ukrán békétől még igen messze vagyunk, s tény, hogy a háborús helyzet még akár rosszabbra is fordulhat, mégis a súlyos konfliktus kirobbanása óta most először merült fel a béke lehetősége is.