Elemzés
A magyar-orosz kapcsolatok látványos erősödése a közelgő békét jelentheti?
Erbszt Adrienn | 2025.12.13.
Atomalku: Magyarországnak egyre nagyobb a szerepe az ukrán rendezésben

Miközben az amerikai tisztviselők sorra járják az európai országokat, hogy ellentmondást nem tűrően rákényszerítsék őket az amerikai energiahordozókra, van két ország, akik kivételt jelentenek. Az egyik Magyarország, a másik Törökország.

Erbszt Adrienn | 2025.11.20.
Budapest-Washington: Gáz esetén marad a Barátság?

A magyar-amerikai kapcsolatok jövője az orosz energiahordozóktól való függés és az amerikai nyomás közötti egyensúlykeresésről szól. De mit jelent mindez hazánk energiabiztonsága szempontjából Trump és Orbán barátsága, az EU-s szankciók és az LNG-függőség tükrében?

Erbszt Adrienn | 2025.09.30.
Hova vezet a konok európai energiapolitika?

Bár az orosz-ukrán békétől még igen messze vagyunk, s tény, hogy a háborús helyzet még akár rosszabbra is fordulhat, mégis a súlyos konfliktus kirobbanása óta most először merült fel a béke lehetősége is.

Erbszt Adrienn | 2025.05.10.
Iratkozz fel hírlevelünkre!
©2026 NRGREPORT, Minden jog fenntartva.