Rekordszintre nőtt a zöldenergia-termelés Európában, de a hálózat nem mindig bírja a tempót. Az Egyesült Királyság új megközelítése szerint a megoldás nem a leállítás, hanem a fogyasztás ösztönzése lehet.
A brit Surrey Egyetem új kutatása szerint a napenergia mára a világ legolcsóbb energiaforrása lett, megelőzve a szelet, a szenet és a földgázt is. Egyes országokban már 0,023 euróba kerül egy kilowattóra megtermelése – de Európa előtt még komoly hálózati kihívások állnak.