A Rijekai Finomító modernizációja egy hosszú távú beruházási ciklus része, amelyben az INA és a MOL-csoport az elmúlt évtizedben több mint 1 milliárd eurót fektetett a finomítói és logisztikai infrastruktúra korszerűsítésébe.
Bacsa György új részleteket osztott meg a MOL–NIS tranzakció hátteréről, az ADNOC bevonásáról, a szerb állammal kötött megállapodásról és a régiós ellátásbiztonságról.