Európai kormányok – köztük Németország, Nagy-Britannia és Dánia – január 26-án megerősítik, hogy továbbra is jelentősen bővíteni kívánják a szélerőművi kapacitásokat, annak ellenére, hogy Donald Trump amerikai elnök egyre élesebben bírálja Európa zöldenergia-politikáját – derül ki a Reuters által látott, aláírás előtt álló nyilatkozattervezetből.
A szakértők szerint nem kifizetődő eléggé, ha a fenntarthatóság terén élen járunk, és nem kerül eléggé sokba, ha lemaradunk. A Világgazdasági Fórum szerint az éghajlati és környezeti kockázatok jelentik a világot fenyegető legnagyobb veszélyt a következő évtizedben.
Negyedével csökkent az energiafelhasználás, a gyártás során keletkező hulladék mennyisége 17 százalékkal lett kevesebb, míg a CO2-kibocsátás 25 százalékkal esett vissza – a többi között ezeket az eredményeket ismerte el a Világgazdasági Fórum, amikor a Schneider Electric Le Vaudreuil-i gyárának ítélte a Sustainability Lighthouse névre hallgató fenntarthatósági minősítését.
Willem H. Buiter közgazdász vélekedése szerint hiába állt az idei davosi Világgazdasági Fórum középpontjában a klímavédelem, a kilátások továbbra sem túl jók és a valódi megoldások három jelentős akadályba is ütköznek.
Súlyos probléma az elektronikus szemét, melyből egy új tanulmány szerint évente legalább 50 millió tonna keletkezik.
21. helyezést ért el Magyarország a World Economic Forum 127 ország energetikai rendszerét és energiaellátását összehasonlító ranglistáján, amellyel komoly fejlett országokat előzünk meg – a helyzet azonban nem ilyen derűs.