Vállalatok
Nagyobb lehet az AI klímahaszna, mint a lábnyoma – cselekvési tervet mutatott be a KPMG Davosban
NRGreport | 2026.02.06.
Európa kitart a szélenergia bővítése mellett Trump kritikája ellenére is – derül ki egy tervezetből

Európai kormányok – köztük Németország, Nagy-Britannia és Dánia – január 26-án megerősítik, hogy továbbra is jelentősen bővíteni kívánják a szélerőművi kapacitásokat, annak ellenére, hogy Donald Trump amerikai elnök egyre élesebben bírálja Európa zöldenergia-politikáját – derül ki a Reuters által látott, aláírás előtt álló nyilatkozattervezetből.

S.Rita | 2026.01.24.
Egyes nagyvállalatok több káros anyagot bocsátanak ki, mint egész országok – miért nem történik semmi?

A szakértők szerint nem kifizetődő eléggé, ha a fenntarthatóság terén élen járunk, és nem kerül eléggé sokba, ha lemaradunk. A Világgazdasági Fórum szerint az éghajlati és környezeti kockázatok jelentik a világot fenyegető legnagyobb veszélyt a következő évtizedben.

Devenyi Dalma | 2024.01.30.
Elképesztő hatékonyságnövekedést hoznak az új technológiák

Negyedével csökkent az energiafelhasználás, a gyártás során keletkező hulladék mennyisége 17 százalékkal lett kevesebb, míg a CO2-kibocsátás 25 százalékkal esett vissza – a többi között ezeket az eredményeket ismerte el a Világgazdasági Fórum, amikor a Schneider Electric Le Vaudreuil-i gyárának ítélte a Sustainability Lighthouse névre hallgató fenntarthatósági minősítését.

NRGreport | 2022.04.07.
Nincs esély a globális klímaszolidaritásra?

Willem H. Buiter közgazdász vélekedése szerint hiába állt az idei davosi Világgazdasági Fórum középpontjában a klímavédelem, a kilátások továbbra sem túl jók és a valódi megoldások három jelentős akadályba is ütköznek.

Willem H. Buiter, a Citigroup volt vezető közgazdásza, a Columbia Egyetem vendég-professzora, Copyright: Project Syndicate, 2020 | 2020.02.21.
Hát, ez remek: már az e-szemét miatt sem lehet nyugtunk

Súlyos probléma az elektronikus szemét, melyből egy új tanulmány szerint évente legalább 50 millió tonna keletkezik.

NRGreport | 2019.01.25.
Energetikai ranglista: jók vagyunk, de nem annyira

21. helyezést ért el Magyarország a World Economic Forum 127 ország energetikai rendszerét és energiaellátását összehasonlító ranglistáján, amellyel komoly fejlett országokat előzünk meg – a helyzet azonban nem ilyen derűs.

NRGreport | 2017.03.24.
Iratkozz fel hírlevelünkre!
©2026 NRGREPORT, Minden jog fenntartva.