Az energiaszámlák növekedésével és az adagolás veszélyével párhuzamosan egyes európai kereskedők lekapcsolják a lámpákat, és rövidebb nyitvatartási időt fontolgatnak ezen a télen.
Az MVM közzétette oldalán, hogy a 2022. augusztus 1-jei árváltozás miatt rendkívüli lehetőséget biztosít a mérőállás bediktálására 2022. július 26-a és augusztus 5-e között. Tehát azon ügyfelek is megadhatják mérőállásukat akiknek nem most van a diktálási időszaka.
Vasárnaptól hetekre leáll a régió legnagyobb finomítója, indul ugyanis a Dunai Finomító tervezett nagy karbantartása, hogy aztán a MOL szeptembertől újra beröffentse a termelést. A nyári szabadságok csúcsszezonjában az időzítés nem ideális, de az eredeti tavaszi időpont elhalasztása most ért ide.
A rezsicsökkentés továbbra is biztosított marad a lakossági fogyasztók számára, de a jövőben rezsicsökkentett áron fogyasztható földgáz- és villamos energia mértéke megváltozik – áll az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. MTI-nek címzett közleményében.
A klímaváltozás hatásai az egekbe emelhetik az épülethűtés költségeit, s ezt az egyre növekvő és stabilan velünk maradó magas energiaárak csak tovább hangsúlyozzák. A hűtésre fordított energián mindenképp érdemes spórolni, melynek egyik lehetséges útja, a magyar fejlesztői csapat, a HeatVentors szakemberei szerint a hőakkumulátorok alkalmazása.
Bizony, jócskán nőhet a rezsink, de vajon mennyit lehet spórolni az elektromos eszközök óvatosabb használatával? Augusztustól, aki az átlagnál többet fogyaszt, annak az átlagfogyasztás feletti lakossági áram 6,5-szer annyiba fog kerülni, mint eddig. Most induló cikksorozatunkban megvizsgáljuk azokat az energia-spórolási tippeket, amelyektől ugyan mindenki hallott valamilyen formában, de mélyebben, akár számításokkal alátámasztva, ritkán vizsgáljuk meg ezek létjogosultságát, megtérülését. A bolygónk érdekében minden megspórolt watt számít, ám adott esetben jobban járunk, ha olyan energiatakarékossági beruházásra költünk, amivel valódi változást érünk el, ami jobban megéri.
Holoda Attila energetikai szakértő exkluzív elemzésben fejti ki az NRGreport-nak, miként determinálja az egy főre jutó GDP képesség az energiatudatosság kialakulásának lehetőségeit és az energiarendszer szereplőinek hajlandóságát az energiafogyasztás csökkentésének irányába.
A magyar kormány eddig bírta tartani a Nyugat-Európában már mindennapokban is megélt energiakrízist: energia-veszélyhelyzet felkiáltással augusztus 1-től már csak az átlagfogyasztás mértékéig lehet igénybe élvezni a rezsicsökkentett gáz- és áramárat, e felett piaci árat kell majd fizetni az energiáért.
Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a Heti Napló-nak adott interjújában vázolta a jelenlegi üzemanyag-helyzetet, és elmondta, hogy “rettentő veszélyes időszakban vagyunk” a nyári szezon, a kieső importok és a finomítói leállások közepette, miközben a hatósági ár egyértelműen további fogyasztásra ösztönöz.