A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai szerint továbbra is megfelelő ütemben halad a hazai gáztárolók feltöltése.
Új fejezettel bővülnek a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) havi földgázpiaci riportjai. A MEKH szakértői az európai földgázpiaci trendekre reagálva egy-egy rövid tanulmányban dolgozzák fel a piac aktuális történéseit. Az Európai Unió 15%-os földgázkereslet-visszafogást előirányzó csomagja kapcsán a hivatal szakértői ezúttal a takarékosságban és a gáz-szén cserében rejlő lehetséges hazai és európai potenciált mérték fel.
Az Európai Unió a héten megállapodást kötött a gázellátási válság kezelésére, de ahhoz, hogy ez működjön, a tagállamoknak kétoldalú megállapodásokat kell kötniük a gáz megosztásáról, és jelenleg a legtöbb tagállamnak nincs ilyen megállapodása.
Csak a magántulajdonú gépjárművekre, a taxikra és a mezőgazdasági gépekre lesz érvényes továbbra is a kedvezményes 480 forintos áron tankolás. Az új szabály szombat déltől lép életbe.
Az európai diplomaták igyekeznek elérni, hogy az EU tagállamok 15%-kal csökkentsék a földgázfelhasználásukat. A javaslat bírálói szerint ez azon kívül, hogy nem jó az ötlet, eleve csak Németországnak kedvez.
A szankciókért felelős svájci ügynökség közölte, hogy nem rajta, hanem a svájci kormányon múlik, hogy elfogadja-e az uniós szankciók azon módosítását, amely megkönnyítené a Rosznyeft és a Gazprom orosz állami vállalatok harmadik országokba irányuló olajszállításait.
A nagy gazdaságok recessziója az egyetlen biztos módja annak, hogy Oroszország kőolajbevételei csökkenjenek, ezt a kellemetlen igazságot a nyugati döntéshozók megpróbálták elhallgatni a választók elől.
Magyarország villamosenergia-felhasználása 2021-ben 4,9 százalékkal emelkedett a tavalyi évhez képest, és az elmúlt öt év felhasználásnál is magasabb volt – olvasható a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) 2021-es évet összefoglaló villamosenergia-piaci jelentésében.
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) legújabb, 2022. áprilisi adatokat közlő energiastatisztikai riportjából kiderül, hogy több mint tizedével csökkent a földgáz belföldi felhasználása a tavalyi év azonos időszakához képest, az országos primerenergia-felhasználás pedig 91,75 PJ volt, amely 2,24 PJ-lal alacsonyabb az előző év áprilisi adatokhoz képest.