Két ország uralja Európa szén-dioxid-kibocsátását. Bár a szén-dioxid-kibocsátás csökken, tavaly a blokk energiaszektorának szennyezésének több mint 60%-át a szén tette ki. Az Ember nevű energetikai agytröszt új elemzése szerint Európa 10 legnagyobb szén-dioxid-kibocsátója tavaly mind szénerőmű volt.
Lehet, hogy Európa jó munkát végzett az orosz olajtól és gáztól való függőségének csökkentésében és az ukrajnai háború okozta energiaválság enyhítésében, de még nem jutott ki a bajból.
A nagy technológiai vállalatok uralják a tiszta energia beszerzését. Az élenjárók között az Amazon az összes nagy technológiai vállalatot lekörözi. A BloombergNEF piackutató cég adatai szerint 2022-ben az Amazon 10,9 gigawatt tiszta energiát vásárolt, amivel a világ legnagyobb megújuló energiát vásárló vállalata lett. Ez annyi energiát jelent, amivel egész Ecuadort el lehetne látni – […]
A globális gázpiacok fokozatosan egyensúlyba kerülnek, de várhatóan 2023-ban is szűkösek maradnak az Európába irányuló orosz gázszállítások csökkenése miatt – közölte május 4-én a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA).
A New Economics Foundation jelentése azt vizsgálta, hogy milyen kihívást jelent az európai zöld megállapodás és a blokk költségvetési szabályainak összeegyeztetése.
Az Európai Unió az április 24-i héten megnyitotta a vállalatok közös gázvásárlási programját, amelynek célja, hogy a tél előtt biztosítsa az ellátást, és elkerülje a tavalyi rekordmagas energiaárak megismétlődését.
A Tesla azt állítja, hogy a következő modelljeinél 50%-kal csökkenti a gyártási költségeket. Emellett a VW és a Fisker olyan új elektromos járműveket dob piacra, amelyek 30%-kal vagy még inkább az átlagos amerikai újautó-árak alatt vannak. Az elemzők szerint a járművek kényelmesek, de kissé fapadosak lesznek.
A Refinitiv Eikon adatai és a kereskedők szerint a norvég Johan Sverdrup nyersolaj az egyértelmű győztes az európai finomítókban az orosz olaj helyettesítéséért folytatott versenyben. A Johan Sverdrup 2019-ben került forgalomba, így az orosz Uralhoz képest relatív újoncnak számít.
Az Európai Unión belül egyre nagyobb politikai nyomás nehezedik arra, hogy az orosz fosszilis tüzelőanyagok használatának beszüntetésére irányuló erőfeszítések során egy, a cseppfolyósított földgázt (LNG) által nyitott kiskaput be kell zárni.