Több környezetvédő, köztük Greta Thunberg beperelték a svéd államot azért, mert szerintük nem tesznek elég lépést a klímaválság megfékezéséért.
Az IQAir svájci levegőminőség-technológiai vállalat közzétette ötödik éves értékelését a világ városainak, országainak és régióinak PM2,5-ös részecskeszennyezettségéről.
Luxemburg lett a világ első országa 2020-ban, amely eltörölte a viteldíjakat a tömegközlekedésben. Három évvel később a lakosok nem győzik dicsérni a rendszert.
A kormányok március 19-án áldásukat adták az ENSZ éghajlatváltozásról szóló új jelentésére, miután a jóváhagyást a gazdag és a fejlődő országok közötti, a kibocsátási célokról és a sebezhető országoknak nyújtott pénzügyi támogatásról szóló vita hátráltatta.
Franciaország, Európa vezető atomenergia-országa, törvényt fontolgat az új reaktorok építésének felgyorsítására. Miközben a kontinens az ukrajnai orosz invázió okozta energiaválsággal küzd, ez is része Emmanuel Macron elnök energiafüggetlenségre irányuló törekvésének. Hétfőn azt mondta, hogy e cél eléréséhez elengedhetetlen a modernizáció.
Egy új tanulmány szerint a víztározókon úszó napelemek háromszor annyi villamos energiát tudnának termelni, mint az egész EU.
Joe Biden amerikai elnök kormánya hétfőn bejelentette, hogy jóváhagyja a ConocoPhillips alaszkai Willow olaj- és gázfúrási projektjének lecsökkentett változatát, ami a klímaaktivisták dühös reakcióit váltotta ki.
Egy új tanulmány szerint az emberek által termelt és fogyasztott élelmiszerekből származó üvegházhatású gázok kibocsátása 2100-ig közel 1 fokos felmelegedést okozhat az éghajlatnak.
Egy új kutatás szerint Európa hidrogéngázzal történő fűtése akár megduplázhatja az amúgy is borsos energiaszámlákat.