Bármennyire is rossz a helyzet a környezet szempontjából, ezt meg lehet fordítani, és minden eszköz a kezünkben van ehhez – mutatott rá Prof. Mark Maslin a BCSDH május 10-én tartott üzleti reggelijén és Fórumán, amelynek fókuszában a most induló, rendszerszintű változásokat célul kitűző Time to Transform 2030 program állt.
A dán Orsted energetikai vállalat azt tervezi, hogy korallokat tenyészt Tajvan trópusi vizeiben a tengeri szélturbinák alapzatán, hogy kiderüljön, a módszer nagyobb léptékben is megvalósítható-e.
A nap- és szélenergia telepek egyre növekvő mennyiségével felgyorsulnak azon erőfeszítések, amelyek célja, hogy a szénbányákból a megújuló energiaforrások felé tereljék a munkavállalókat.
Kalifornia nemrég azt tűzte ki célul, hogy 25 éven belül szén-dioxid-mentes energiahálózatot hoz létre – április hónap elején rövid ideig megtapasztalhatta, hogyan is nézne ki az állam jövője.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) és az Európai Beruházási Bank (EIB) együttműködési megállapodást kötött, amelynek célja az EIB hosszú lejáratú, forintban denominált hitelezési tevékenységének támogatása.
Elindult a jelentkezési időszak a MOL-csoport frissdiplomás programjára, a Growww-ra.
Az egyéves program lehetőséget biztosít a fiatal tehetségeknek, hogy megismerkedjenek az energiaiparral, és részt vegyenek a csoport frissített SHAPE TOMORROW 2030+ stratégiájának megvalósításában.
Ma a fenntartható, klímatudatos stratégia nem választás kérdése, hanem elengedhetetlen feltétele egy értéknövelő vállalat működésének. A felelős működés egyik legfontosabb eleme a széndioxid-kibocsátás jelentős csökkentése, ami az energiatermelés és -fogyasztás drasztikus átalakításával érhető el.
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) égisze alatt működő EIT InnoEnergy hosszú távú stratégiai megállapodást írt alá a Banco Santander (Santander) vállalattal, amely a világ vezető megújulóenergia-projektfinanszírozási szolgáltatójaként a zöld energiával kapcsolatos fejlesztéseket támogatja.
Ha a napenergiára gondolunk, legtöbbünknek valószínűleg a napfényt elektromos árammá alakító fotovoltaikus panelek jutnak eszébe. Azonban a napenergia hasznosításának más módjai is vannak. Az egyik módszer, amely egyre nagyobb érdeklődést kelt a fejlesztők és a befektetők körében az úgynevezett koncentrált nap-hő-energia vagyis CSP (concentrated solar power), amely tükröket használ a napenergia visszaverésére és koncentrálására