Amerikai tudósok olyan eszközt fejlesztettek ki, amely a levegő páratartalmának összegyűjtésével képes tiszta áramot termelni.
A Volvo Group és a Vattenfall vezérigazgatói szerint Európa lemaradásának kockázata áll fenn a zöld energiával kapcsolatos innováció és beruházások terén, ha a különböző jogszabályokat nem hangolják össze és nem egyszerűsítik.
Egy május 17-én közzétett felmérés szerint azok a vállalatok, amelyek a nap és a csillagok energiáját hasznosítani kívánják a villamosenergia-termelés érdekében, körülbelül 7 milliárd dollárt költenek majd az első magfúziós erőművek üzembe helyezéséig.
A technológia már népszerű az ázsiai országokban, ahol a szabad földterület kevés és drága, de most a világ más részein is kezd elterjedni. A villamosenergia-termelés hatalmas földterületeket emészt fel, és gyakran hatalmas mennyiségű klímaváltozást okozó károsanyag-kibocsátást generál. De mi lenne, ha erre nem lenne szükség?
Jelentős magasságukkal és lendületes lapátjaikkal a szélturbinák talán a leglátványosabb jelei a világ fenntarthatóbb jövő felé való elmozdulásának. Az elmúlt néhány évben az ágazat nagy szereplői hatalmas új turbinákat fejlesztettek ki, és úgy tűnik, hogy a szuperméretű szárazföldi és tengeri szerkezetek korszaka már tényleg az ajtón kopogtat.
A Liux spanyol startup, amely a fenntartható elektromos autókra összpontosít, bemutatta új projektjét, a Gekót. A városi elektromos autó a 2022 végén megjelent Animal crossover kisebb és megfizethetőbb utódja, amely ugyanazokat a környezetbarát elveket követi.
Toufic Hamdan feltaláló egy olyan kereskedelmi sütőt hozott létre, amely a nap hőjével működik.
A kínai „mesterséges nap” április 12-én este világrekordot állított fel azzal, hogy közel hét percen át rendkívül forró, erősen zárt plazmát termelt és tartott fenn.
A legújabb „okos“ technológiáknak köszönhetően egyszerre lehetséges az országos villamosenergia-hálózat stabilitásának erősítése és a napelemparkok jövedelmezőségének javítása.