Valami ilyesmi lehet a mottója a kínai gyáraknak, mert a tavalyi autóexport adatok igen szép számokat mutatnak.
Magyarországon egyedülálló fejlesztéssel könnyíti meg az autósok és az autóipari szolgáltatók életét az nDRU. A startup vállalkozás egyszerűbbé teszi az autószervizek, autómosók, gumisok, műszaki vizsgabázisok és hasonló szolgáltatók napi működését – és persze a járműtulajdonosok napjait is.
Miközben az Alfa Romeo kénytelen volt unalmas crossovereket piacra dobni, hogy anyagilag a pályán maradjon, ambiciózus terveken dolgozik az izgalmas high-end elektromos autók jövőjével kapcsolatban, beleértve egy szedánt is, amely akár 1000 lóerős is lehet.
Hamarosan talán már olyan repülőgépeken utazhatunk, amelyek fosszilis üzemanyagok helyett hidrogénnel száguldanak az égen. Ebben reménykedik a Los Angeles-i székhelyű Universal Hydrogen startup, amely egy légcsavaros gázturbina meghajtású regionális utasszállító repülőgépet alakított át hidrogénrepülőgéppé.
A legújabb világrekorder elektromos autó 84 km/órával képes menni 1000 kilométeren keresztül anélkül, hogy megállna tölteni.
Az elektromos kompok és járművek hamarosan vezeték nélkül lesznek tölthetők egy izgalmas technológiai áttörés után. Eddig az induktív töltés – ahol nincs kapcsolat a készülék és a vezető között – nem tudta biztosítani azt a nagy teljesítményt, amelyre az elektromos járművek akkumulátorainak szüksége van. A módszer eddig csak kisebb eszközök, például elektromos fogkefék és egyes mobiltelefonok esetében működött.
Nem feltétlenül az elektromos autóké, sokkal inkább az ennél összetettebb, biciklit és gyalogosforgalmat is magába foglaló városképé a jövő, ha a zöld jövőre gondolunk – ehhez azonban jelentősen át kell állítani a közlekedési rendszereinket, és ami még fontosabb: az útbiztonságot.
Sokáig a legnagyobb ellenérv az elektromos autókkal szemben az volt, hogy nagyon kevés távolságot tudtak menni egy töltéssel. Ez mára különösebben nem probléma, de felmerül a kérdés: mekkora hatótávolságú kocsira van tulajdonképpen szükségünk?
A jelek szerint, a héten még sem szavazzák meg az EU illetékesei a belső égésű motorok teljes tiltását. Ez csak az egyik jele a változásnak. A szintetikus üzemanyagoknak mégis van jövője?