Augusztus elsejével mérföldkőhöz érkezett a mesterséges intelligencia gigászi feltörekvésének menete, amikor is az Európai Unió a világon elsőként léptette hatályba az MI-t szabályozó törvénycsomagját.
Az ukrán-magyar kapcsolatok újabb mélypontjukra süllyedtek, mikor is a kijevi vezetés szankciókkal sújtotta a hazánkat is jelentős mértékben ellátó Barátság kőolajvezetéket.
Magyarország és Szlovákia együtt konzultációs eljárást kezdeményezett az Európai Uniónál Ukrajnával szemben az ország váratlan és barátságtalan lépése miatt, amellyel részlegesen leállították a hazánkba irányuló kőolajszállítást – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Brüsszelben.
A Finance Watch jelentése szerint az Európai Unió nem fogja tudni finanszírozni a 2024-2029 közötti időszakra meghatározott stratégiai menetrendet, amely a zöld és a digitális átállásba való beruházásokat szorgalmazza.
Tavaly júniusban Franciaország hivatalosan is bevezette a belföldi rövid távú járatokra vonatkozó tilalmat a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése érdekében. A rendelet betiltja azokat a járatokat, amelyeknek van 2,5 óránál rövidebb vasúti alternatívája.
Az Európai Unió országai hétfőn elfogadták a 14. Oroszországgal elleni szankciócsomagot a 2022-es ukrajnai invázió miatt.
A kínai elektromos járművekre kivetett új európai uniós vámok 4 milliárd dollár kereskedelmi veszteséget okozhatnak Pekingnek, és arra kényszeríthetik a vállalatokat, hogy növeljék az EU-n belüli termelésüket.
A jogszabály különösen fontos lépés az éghajlatváltozás elleni küzdelemben, mivel az erőművek és otthonok fűtésére használt gáz fő összetevője, a metán a globális felmelegedés második legnagyobb okozója.
A Biden-kormány szerint a helyi munkahelyek védelmét szolgálják a Kínából az Egyesült Államokba irányuló importra – többek között az elektromos járművekre – kivetett új, szigorú vámok, amelyek augusztus 1-jén lépnek életbe.