Döntött az OPEC a szeptemberi kitermelésről: a csoport napi 100.000 hordóval bővíti kínálatát, ami azonban lényegesen kevesebb, mint a júliusi, augusztusi növekedés.
Szerdán ül össze az OPEC+, hogy döntsenek a szeptemberi kitermelésről. Most épp nincs összhang a gazdasági adatok és a kínálati oldalon látottak között: hétfőn 4-5 százalékot esett az olajár, feszült a helyzet a piacon.
Oroszország hétfőn tovább szigorította az Európára nehezedő gázszorítást, mivel a Gazprom közölte, hogy az Északi Áramlat-1 gázvezetéken keresztül Németországba irányuló szállítások a kapacitás mindössze 20%-ára csökkennek.
A Gazprom orosz földgázipari óriásvállalat ma közölte, hogy a szankciók továbbra is akadályozzák az Északi Áramlat-1 gázvezeték karbantartását, ami erős jelzés arra, hogy az Európába irányuló energiaellátás továbbra is veszélyben van, hacsak a Nyugat nem enyhíti az Ukrajna miatt bevezetett szankciókat.
A szaúd-arábiai koronaherceg szerint a globális kereslet kielégítéséhez több beruházásra van szükség a fosszilis tüzelőanyagok és a tiszta energiát hasznosító technológiák terén, és hogy az irreális kibocsátási politika példátlan mértékű inflációhoz vezet.
A Nemzetközi Energiaügynökség szerint sokkal sokszínűbb napelempiacra van szükség, most ugyanis túlságosan függünk az országtól a globális ellátási láncok miatt.
Szaúd-Arábia, a világ legnagyobb olajexportőre több mint kétszeresére növelte az orosz kőolaj importját a második negyedévben, hogy táplálja a nyári hűtési igényeket kielégítő erőműveit, és közben felszabadítsa a királyság saját nyersolajának exportra szánt mennyiségét – ezt mutatják az adatok a kereskedők szerint.
A mai napig iparági titok, hogy Szaúd-Arábia mennyi olajat képes valójában kiszivattyúzni. Már mindenki szkeptikus, hogy a szaúdi királyság tényleg az „olaj központi bankja” lenne.
Az orosz Gazprom jelezte az olasz Eni felé, hogy szombaton is csak hasonló gázmennyiséget fog szállítani, mint amit az elmúlt napokban küldött – közölte az Eni vállalati közleményében. Ez már a negyedik egymást követő napi mennyiségkiesés.