Három évre szóló együttműködési megállapodást írt alá a Mol és a Pannon Egyetem, amelynek célja, hogy folyamatos utánpótlást biztosítson az energiaipar számára és támogassa a körforgásos gazdasághoz kapcsolódó kutatás-fejlesztési tevékenységet.
A CATL stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Shandong Hi-speed Group vállalattal, melynek értelmében a két fél olyan új és innovatív energetikai megoldások kidolgozásában működik együtt, mint az elektromos nehéz-tehergépjárművek akkumulátorcseréje és a megújuló alapú áramtermelés.
A szélestörzsű flotta megújításának felgyorsítása érdekében a korábban leadott megrendelést kiegészítve újabb 50 darab Airbus A350-es repülőgépet rendel az Air France-KLM Csoport. A francia-holland vállalat fogja a legtöbb A350-est üzemeltetni a világon az évtized végére.
A svájci központú Keppel MET Renewables – megújuló energetikai eszközökkel foglalkozó – befektetési platform 100 százalékos részesedést szerzett egy napenergia-fejlesztési projektben, az olaszországi Apuliában.
A Commonwealth LNG megállapodott a svájci központú MET Csoport integrált energiavállalattal, amely évi legfeljebb egymillió tonna cseppfolyósított földgázt (LNG) vásárol 20 éven át a Commonwealth LNG jelenleg fejlesztés alatt álló termináljától, a Louisiana állambeli Cameronban.
A német vállalatok úgy látják, hogy az energetikai átállás több kockázatot, mint lehetőséget rejt versenyképességük szempontjából – közölte szerdán a DIHK kereskedelmi és iparkamara.
A MET Csoport leányvállalata, a MET Hungary Solar Park (HSP) Kft. 2021 decemberében kibocsátott, majd – a Sustainalytics tanúsítványának megszerzése révén – tavaly májusban zöld minősítést kapott vállalati kötvényét hivatalosan is regisztrálták a Budapesti Értéktőzsde elektronikus felületén. A zöldkötvény a svájci központú energivállalat magyarországi naperőműveinek finnszírozását szolgálja.
A Magyar Nemzeti Bank székházának felújítása példaértékű kezdeményezésnek tekinthető környezetvédelmi szempontból.
Az E.ON Hungária Csoport idén januárban jelentette be, hogy mintegy 74 milliárd forint értékű, több éves hálózatfejlesztési programsorozatot indít el. A beruházás fő célja az időjárásfüggő megújuló energiaforrások – kiemelten a napelemek – csatlakoztatásának elősegítése Magyarország észak- és dél-dunántúli régióiban, valamint Pest megye területén.