A királyság nyersolajexportja júniusban napi 6,8 millió hordó (bpd) volt, ami mintegy 1,8%-os csökkenés a májusi 6,93 millió bpd-hez képest – írja a Reuters. A havi exportadatokat Rijád és a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) más tagjai szolgáltatják a JODI-nak, amely a honlapján teszi közzé azokat.
A szaúdi nyersolajkibocsátás júniusban alig változott az előző hónaphoz képest, 9,96 millió hordó/nap volt, míg a készletek 1,45 millió hordóval 149,69 millió hordóra emelkedtek.
A hazai finomítók júniusban 28 000 hordó/nap kevesebb nyersolajat dolgoztak fel, mint májusban, 2,56 millió hordó/nap, míg a közvetlen nyersolaj-égetés 65 000 hordóval 543 000 hordóra emelkedett. Az ország olajtermék-exportja az előző hónaphoz képest 26 000 bpd-vel 1,35 millió bpd-re csökkent júniusban.
Az indiai orosz olajimport júniusban rekordmagasra emelkedett – derült ki a múlt hónapban a kereskedelmi forrásokból származó tankeradatokból.
Kína oroszországi nyersolajimportja júniusban szintén rekordmagasra emelkedett – mutatták a kormányzati adatok -, mivel a finomítók továbbra is az orosz ESPO-t vásárolták, még akkor is, amikor a nemzetközi referenciaértékekhez képest csökkentek az árengedmények.
Szaúd-Arábia ebben a hónapban közölte, hogy harmadik hónapra, szeptemberre is kiterjeszti a napi 1 millió bázist kitevő önkéntes olajkibocsátás-csökkentést, hozzátéve, hogy a csökkentés ezen túl is meghosszabbítható vagy elmélyíthető.
Kiemelt kép forrása: Canva